Семінар-презентація проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва»

- Л.Г. Ніколенко, завідувач відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді»;
- С.М. Бревус, методист відділу;
- Роман Рудюк, керівник програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна».
Основною метою семінару-презентації було ознайомлення з можливостями використання ГІС в системі освіти шкільної молоді міста Києва та застосування геоінформаційних технологій у навчальній та науково-дослідницькій діяльності учнів, а також залучення широкого загалу школярів до участі у проектній діяльності зі створення Інтернет-продукту «Розумна карта міста Києва».
Розпочався семінар-презентація проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва» зі вступного слова Світлани Бревус, методиста відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій:
«Поза сумнівом, вимогою часу є долучення шкільної молоді до вивчення та використання можливостей геоінформаційних технологій для створення на їх основі геоінформаційних систем, що зумовлено зростаючими темпами інтеграції освіти України у світовий освітній простір та широким застосуванням геоінформаційних технологій у багатьох напрямках професійної діяльності. Важливим чинником цього процесу виступає можливість в електронному вигляді картографувати інформацію різної тематики, зокрема, − географічну, історичну, екологічну, економічну та інші. На сьогодні у більшості високорозвинених країн світу шкільний курс «Основи геоінформаційних систем» викладається, починаючи з середніх класів. В Україні даний процес тільки зароджується, і піонером цієї справи стала секція «ГІС у географії» відділення наук про Землю Київської Малої академії наук учнівської молоді. Використання комп'ютерних технологій у процесі вивчення географії сприяє розвитку зацікавленості та креативності школярів, формуванню у них нових інформаційних компетенцій з предмету, в тому числі, з питання картографування географічної інформації. Тим більше, що застосування електронних карт можливе не тільки на уроках географії».
Перед учнями і педагогами київських шкіл виступили з доповідями знані в Україні науковці, діяльність яких тісно пов’язана з ГІС:
Ростислав Іванович Сосса, директор ДНВП «Картографія», президент Української картографічної асоціації, доктор географічних наук;
Олександр Євгенійович Стрижак, заступник директора з наукової роботи НЦ «МАН України», радник директора Інституту обдарованої дитини, кандидат технічних наук;
Віталій Іванович Остроух, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат географічних наук;
Лариса Борисівна Паламарчук, професор кафедри теорії та історії педагогіки Київського університету імені Бориса Грінченка; доктор педагогічних наук;
Володимир Олексійович Васинюк, директор КПНЗ «КМАНУМ».
У роботі семінару взяли участь юні науковці, учні-члени Київської МАН, які виступили з власними презентаціями:
Шевченко Дарія Ігорівна, учениця 10 класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ»;
Романова Ілліна Віталіївна, учениця 8 класу спеціалізованої школи № 57;
Коваленко Катерина Романівна, учениця 9 класу НВК № 167;
Балашова Анастасія Сергіївна, учениця 9 класу гімназії № 178;
Овсянніков Кирило Віталійович, учень 9 класу середньої школи № 163;
Юнацька Надія Олександрівна, учениця 9 класу НВК № 167;
Охрімович Ярослава Андріївна, учениця 9 класу НВК № 167;
Шашкова Ангеліна Олександрівна, учениця 8 класу НВК № 167;
Зеленська Владислава В’ячеславівна, учениця 10 класу, НВК № 167;
Руденко Ірина Олександрівна, учениця 10 класу НВК № 167;
Ковба Дар’я-Марія Павлівна, учениця 8 класу гімназії № 178.
Презентації юних доповідачів викликали захоплення у гостей та учасників заходу. Адже в сучасному світі, де процес інформатизації та глобалізації торкається усіх сфер діяльності людства, важливим питанням стає впровадження актуальних інформаційно-інноваційних технологій.
Саме цим корисні такі проекти, як «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва», бо вони сприяють швидкому та якісному засвоєнню новітніх знань, умінь та навичок, відкривають широкі можливості для науково-дослідницького пошуку, сприяють реалізації цінного творчого потенціалу молодого покоління та всебічному розвитку як кожної особистості, так і держави загалом.
Наприкінці заходу директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» В.О. Васинюк нагородив талановитих вихованців секції почесними грамотами за інноваційний підхід та використання геоінформаційних технологій у науково-дослідницькій роботі та активну участь у ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2013–2014 навчальному році.
Заключне слово було надано Роману Васильовичу Гладковському, головному спеціалісту відділу змісту середньої освіти та освіти національних меншин Департаменту загальної шкільної та позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України, який наголосив на надзвичайній актуальності питання впровадження геоінформаційних систем та технологій у процес шкільної і позашкільної освіти України і подякував Київській Малій академії наук за важливу ініціативу.