Протиріччя природознавства: в чому вони полягають?

Протиріччя природознавства: в чому вони полягають?


Незважаючи на несприятливу погоду, десятки учнів київських шкіл завітали 12 грудня до Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна на лекторій «Передові рубежі біології». На цей раз із доповіддю «Протиріччя природознавства: фізика, біологія, медицина» виступав професор Міжнародного науково-дослідницького центру медицини і речовини «Intersuccess», академік Української та Нью-Йоркської академій наук Петро Павлович САВЧЕНКО. Його цікава лекція, здавалося б, була надто складною для сприйняття юнацькою аудиторією, але всі присутні не тільки уважно слухали вченого, але й влаштували обговорення після її закінчення.

Зі змістовною, добре підготовленою презентацією в доповіді були порушені й представлені наявні протиріччя природознавства в галузі фізики, біології, медицини в інтерпретації самого автора, а саме:

- представлена динамічна картина побудови мікросвіту;

- відзначена і розкрита суть основних протиріч в онкології, фтизіатрії і генетиці;

- розкриті деякі елементи нового динамічного підходу в науковому дослідженні;

- показана нова царина досліджень у ході вирішенні проблем;

- представлена нова формула виникнення і розвитку онкологічних  захворювань;

- представлено відкриття зміни мембранного скелета клітини при  перетворенні в ракову.

Ці та низка інших дотичних питань були висвітлені на черговому лекторії.

Характерною особливістю слухацької аудиторії на цей раз була присутність на лекції не тільки учнівсько-студентської молоді, але й вчителів.

Як завжди, після проведеного заходу присутнім була запропонована екскурсія до Меморіального музею академіка О.В. Палладіна, яку провів його куратор Володимир Іванович Назаренко.

Версія для друку Опубликовано: 17 Грудня 2018
Поділитись: