Президент України Віктор Янукович високо оцінив роботи талановитих вихованців Малої академії наук, представлені на ІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості «Країна юних майстрів»

Президент України Віктор Янукович високо оцінив роботи талановитих вихованців Малої академії наук, представлені на ІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості «Країна юних майстрів» 2 березня 2012 року найкращі учні Малої академії наук України з успіхом взяли участь у ІІ Всеукраїнській виставці дитячої творчості «Країна юних майстрів» у Київському палаці дітей та юнацтва. Свої досягнення представили близько ста юних дослідників з усіх регіонів України.


Захід, спрямований на підтримку і виявлення кращого досвіду науково-практичної та експериментальної діяльності обдарованої учнівської молоді, організовано Міністерством освіти і науки молоді та спорту як своєрідний творчий звіт вихованців позашкільних закладів – лауреатів і переможців міжнародних і всеукраїнських масових заходів, проведених минулого року. Активну участь в організації виставки взяли Національний центр «Мала академія наук України», Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, Український державний центр позашкільної освіти та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Почесними гостями виставки стали Президент України Віктор Янукович, міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань – міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, науковці Національної академії наук України та провідних вищих навчальних закладів.На виставці були представлені різні напрями позашкільної освіти: дослідницько-експериментальний, еколого-натуралістичний, науково-технічний, художньо-естетичний та туристсько-краєзнавчий.Національний центр «Мала академія наук України» разом з територіальними відділеннями академії презентували Місто Науки. Аби зручніше орієнтуватись у ньому, МАНівці об’єдналися у три квартали (профілі): фізико-математичний і технічний, природничий, суспільно-гуманітарний. Кожен квартал мав свої вулиці (відділення), на яких юні таланти МАН представляли свої здобутки: макети пристроїв, моделі та авторські розробки, більшість з яких уже запатентовано.Мером Міста Науки обрали переможницю ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук 2011 року в секції «Літературна творчість», юну поетку Світлану Богданець. Вона ознайомила почесних гостей з МАНівським містом і його мешканцями.

 З особливою увагою і гордістю оглядав роботи своїх вихованців президент Малої академії наук України, народний депутат Станіслав Довгий.Дослідження юних техніків були спрямовані на вивчення пристроїв і технологій, їх оптимізацію та розроблення нових приладів. Приміром, на виставці можна було побачити лазерний комунікатор, винайдений одинадцятикласником загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 3 м. Нововолинська Волинської області Павлом Раратою, принципово нову і вже запатентовану модель підвісного мосту (автор – учень 11 класу  гімназії НВК «Домінанта» м. Києва Дмитро Федорко – стверджує, що схожого мосту не існує в жодній країні світу, і пропонує побудувати його над Керченською протокою), розробку дев’ятикласника Чортківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Тернопільської області Назарія Бойка «Навісна роторна косарка» чи установку для запуску моделей ракет з експериментальним газовим пристроєм семикласника Старозбур’ївської ЗОШ I–III ступенів Голопристанського району Херсонської області Олександра Смоли.

Віктора Януковича зацікавила розробка студента І курсу Луганського  коледжу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Михайла Шербіни – автомобільний амортизатор з енергозберігаючими властивостями. Прилад покликаний скоротити споживання енергії автомобіля. «При наїзді на нерівності та вибоїни колесо автомобіля здійснює зворотно-поступальні рухи, які у звичайному авто гасяться, а їхня енергія переробляється в теплову енергію, що витрачається ні на що, – пояснює Михайло. – Мій винахід переробляє її в електроенергію, яка може використовуватися в роботі автомобіля».Нагоду поспілкуватися з керівником держави отримав і учень 11 класу Донецької гімназії № 70 Михайло Нога. Використовуючи своє давнє захоплення радіокерованими моделями автомобілів, хлопець сконструював робота для перевірки стану водогонів. Машина запускається всередину труби, їде і передає зображення на камеру. Завдяки цьому можна заздалегідь побачити тріщини, пробоїни чи інші аварійні ситуації і вчасно їм запобігти.Серед досліджень юних інформатиків корисним і потрібним у контексті наближення Євро–2012 є, зокрема, інформаційний портал «Луцьк туристичний». Розробниця ресурсу, учениця 10 класу  Луцької  гімназії № 21 імені Михайла Кравчука Галина Падалко, позначила на карті рідного міста туристично цікаві об’єкти, передбачивши опцію фільтра за темами й оновлення актуальної інформації про ціни і послуги. Природничий квартал МАНівського міста охоплював вулиці хімії та біології, наук про Землю, екології та аграрних наук. Почесні гості звернули увагу на перспективне дослідження одинадцятикласниці ЗОШ I–III ступенів імені Петра Андрусіва села Кам’янобрід Яворівського району Львівської області Ярини Лавринович. Дівчина займається фітоочищенням забруднених нафтою ґрунтів.Квартал суспільно-гуманітарних наук явив душу МАНівського міста. На вулиці літературної творчості гості познайомилися з юними поетами і прозаїками, які поповнюють скарбницю української літератури своїми оригінальними творами. Важко було оминути вулиці мистецтвознавства та фольклористики. Школярі представили дослідження декоративно-ужиткового мистецтва українців, символів українського народу – вишитого рушника, регіональної вишиванки, місцевої писанки, автентичної ляльки.

 «Наша держава будується як сильна, незалежна країна. Ми маємо велику надію на вас», – сказав Глава держави, звертаючись до юних учасників виставки після огляду їхніх робіт. За словами Президента, йому було дуже цікаво побачити творчий доробок винахідників і майстрів. Віктор Янукович побажав учасникам виставки здійснення мрій та досягнення тих цілей, які вони перед собою ставлять.У рамках ІІ Всеукраїнської виставки-звіту дитячої творчості «Країна юних майстрів» відбулася ще одна знаменна подія: міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник вручив учням – членам Малої академії наук перші в історії незалежної України свідоцтва на набуття авторських прав, зареєстровані Державною службою інтелектуальної власності України, і побажав юним дослідникам міцного здоров’я, невичерпного натхнення, прагнення до пізнання незвіданого і нових відкриттів. За матеріалами: http://new.man.gov.ua/Версія для друку Опубликовано: 12 Березня 2012
Поділитись: