Презентація збірки сонетів Емми Андієвської «Маратонський біг»

Презентація збірки сонетів Емми Андієвської «Маратонський біг» Емма Іванівна Андієвська – видатна українська поетеса й художниця, яка має багатотисячну читацьку армію в Україні та по всьому світу. Виставки її картин відбувалися у багатьох країни Європи (Німеччина, Польща, Чехія, Словаччина, Іспанія тощо), США, Перу, Ізраїлі, Колумбії, Мексиці та ін., а її книжки були відзначені високими міжнародними літературними преміями.


2016-ий рік – ювілейний для Емми Андієвської, адже 19 березня їй виповнилося 85 років. Подарунком для авторки стала її чергова збірка сонетів «Маратонський біг» (видавництво «Люта справа»), яка побачила світ зовсім недавно.1 грудня в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбулася масштабна презентація «Маратонського бігу» за участі учнів відділення української філології та мистецтвознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».Модератором зустрічі виступив автор післямови до книжки Ігор Астапенко – поет, літературознавець, член Національної спілки письменників, керівник секції літературної творчості, який сказав про книжку так: «Книга Емми Андієвської «Маратонський біг» – довгий сонетний серпантин, відстань якого подолати зможе далеко не кожен. Бо перед спробою підкорення цієї дистанції необхідно підкорити безліч інших. Вочевидь, ідеться про ерудицію та герменевтичний досвід реципієнта, однак навіть надвисокий рівень цих компонентів нічого не гарантує. Скоріш за все, абсолютне подужання шляху тут взагалі не можливе, а найвищим досягненням буде вважатися максимальне до нього наближення».        На жаль, сама Емма Андієвська не змогла приїхати на презентацію (вона проживає в Мюнхені), однак зі словом про велику мисткиню виступили професори Інституту філології: Л.В. Грицик, М.М. Гнатюк. та О.Г. Астаф’єв.

Усі присутні ознайомилися з оригінальними рукописами (текстологічно – автографами) Андієвської та отримали в подарунок книжку. Варто зауважити високу активність учнів-членів МАН, які ставили ґрунтовні запитання й брали участь у дискусії.Для МАНівців такі акції – унікальна можливість познайомитися із творчістю живих класиків української літератури, сягнути в надра сучасного літературного процесу, отримати важливі знання та досвід.   Версія для друку Опубликовано: 02 Грудня 2016
Поділитись: