Презентація перших конкурсних робіт в рамках проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва»

Презентація перших конкурсних робіт в рамках проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва» 22 квітня у конференц-залі представництва ТОВ «Майкрософт Україна» відбувся стартовий тур першого етапу проекту «ГІС крокує до школи. Розумна карта міста Києва» у форматі презентацій конкурсних робіт юних дослідників.


До участі в роботі журі були запрошені провідні фахівці з галузі впровадження та використання геоінформаційних систем:  Радчук  Валентин Васильович – завідувач відділу досліджень навколишнього  середовища Інституту телекомунікації  та глобального інформаційного простору  НАН України,  доктор  географічних наук, Цокало Сергій  Леонідович  − заступник директора ДНВП «Картографія»  та  Паламарчук  Лариса Борисівна – викладач Київського педагогічного університету імені Бориса Грінченка,  доктор  педагогічних наук, професор.



У вступному слові керівник проекту Світлана Бревус (методист відділу ВІІТ КПНЗ «КМАНУМ»)  наголосила, що  перший етап проекту (2014−2015р.р.) присвячений створенню точкових просторових об’єктів карти міста Києва за такими рубриками, як географія, біологія, екологія та  історія.«Завданням сьогоднішньої ж зустрічі, − підкреслила Світлана Миколаївна,  − є презентація перших конкурсних робіт  з метою аналітичного визначення  кращих із них для завантаження на «Розумну карту міста Києва».





Далі слово було надане юним науковцям – слухачам секції «ГІС у географії» КМАНУМ та учням  київських шкіл для  демонстрації  своїх проектних  робіт, виконаних у форматах  текстових, відео- та фотоматеріалів, що були присвячені  дослідженню таких об’єктів: 




  • МИКОЛАЇВСЬКИЙ КОСТЬОЛ.  Овсянніков Кирило Віталійович, учень 9-Б  класу СЗШ № 163;


  • ЗАМОК РІЧАРДА ЛЕВОВЕ СЕРЦЕ. Кочетова Анастасія Ігорівна, учениця  10-А  класу СШ №124;


  • НАУКОВА БІБЛІОТЕКА НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ  «КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ»: МЕМОРІАЛЬНИЙ КАБІНЕТ-БІБІЛІОТЕКА ОМЕЛЯНА ПРІЦАКА.Лисюк Дар’я Володимирівна, учениця 9-А  класу СШ №124;


  • ГОРДІСТЬ РИБАЛЬСЬКОГО ОСТРОВА – МОНІТОР «ЖЕЛЕЗНЯКОВ».  Баранюк Вікторія Орестівна, учениця 9-А  класу СШ №12;


  • ШОКОЛАДНИЙ БУДИНОЧОК. Юнацька  Надія Олександрівна,  учениця 9-Б класу НВК № 167;


  • ЗАГАЛЬНООСВІТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ  ЗАКЛАД I–III СТУПЕНІВ «СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА  №124 З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ ІНФОМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ М. КИЄВА.   Шимко Анна Володимирівна, учениця 9-А  класу СШ №12;


  • НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦИРК УКРАЇНИ. Коваленко Катерина Романівна, учениця 9-Б  класу НВК № 167;


  • БУДИНОК З ХИМЕРАМИ.  Романова Ілліна Віталіївна,  учениця 8- А ласу СШ № 57.



 



Після недовгого обговорення слово взяли члени журі. Перш за все, вони подякували юним науковцям за ініціативність та креативність, а їхнім керівникам – за плідну та клопітку роботу. Далі кожен з членів журі висловив своє враження щодо представлених робіт.





Насамперед зауважили, що, незважаючи на свій юний вік та перші кроки на шляху дослідницької діяльності, школярі, завдяки  великому прагненню  до вершин наукового пізнання, наполегливості та  кропіткій праці,  вже мають  бажаний результат  –  інноваційні за формою науково-дослідницькі роботи. На думку членів журі, проектні  матеріали   засвідчили  сформованість предметних, інформаційних та дослідницьких  компетенцій учнів, що  є початковим базисом  наукової діяльності.  У ході обговорення було підкреслено, що особливої уваги заслуговують відеопрезентації, де  школярі проявили себе у безлічі ролей  та здобули цінний досвід, виступаючи  і  режисерами, і журналістами , і фотографами, і операторами, і спеціалістами монтажу, і продюсерами, і ведучими. Такі навички є надзвичайно корисними, вони і надалі  допомагатимуть конкурсантам  освоювати все більше наукових просторів та вершин. Серед найкращих були названі роботи  Овсяннікова Кирила,  Коваленко Катерини, Романової Ілліни,  Шимко Анни, Лисюк  Дар’ї,  Баранюк  Вікторії.



Завдячуючи всебічному обговоренню проектних матеріалів, учні отримали не лише схвалення та підтримку своєї діяльності, а й поради щодо напрямків її вдосконалення. Таким чином,  І тур першого етапу конкурсу  став своєрідним майстер-класом , як для самих конкурсантів, так і для онлайн-учасників.





Наприкінці зустрічі всі учасники подякували один одному за плідну співпрацю. Київська Мала академія наук учнівської молоді щиро вдячна  науковцям, які підтримують розробку проекту «Розумна карта міста Києва», а саме: Соссі Ростиславу Івановичу – директору ДВНП «Картографія», доктору географічних наук; Остроуху Віталію Івановичу – доценту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидату географічних наук; Радчуку Валентину Васильовичу – завідувачу відділу досліджень навколишнього  середовища Інституту телекомунікації  та глобального інформаційного простору  НАН України,  доктору  географічних наук; Цокалу Сергію  Леонідовичу  − заступнику директора ДНВП «Картографія»;  Паламарчук  Ларисі Борисівні – викладачеві Київського педагогічного університету імені Бориса Грінченка,  доктору педагогічних наук, професору; Стрижаку Олександру Євгеновичу – заступнику директора з наукової роботи НЦ «МАНУ», а також учням, які працюють  над проектом, та вчителям, які плекають юні таланти!!!



КМАНУМ висловлює особливу подяку Роману Рудюку – керівнику програми «Партнерство у навчанні» компанії «Майкрософт Україна», і сподівається на подальшу співпрацю! Попереду літні канікули – найкращий час для збирання матеріалів для будь-якої теми дослідницької роботи. До роботи, юні науковці!



Версія для друку Опубликовано: 29 Квітня 2014
Поділитись: