Практичний семінар для методистів РНМЦ

Практичний семінар для методистів РНМЦ 29 вересня відбувся практичний семінар на тему «Науково-дослідницька діяльність учнів: сучасні виміри та орієнтири», на якому було обговорено тенденції розвитку науково-дослідницької діяльності обдарованих дітей у Київській Малій академії наук учнівської молоді. На семінарі виступив директор КПНЗ «КМАНУМ» Володимир Олексійович Васинюк, який розповів про напрямки роботи закладу в 2014−2015 н.р.




Наталія Іванівна Поліхун, старший науковий співробітник, завідувач відділу підтримки обдарованості та міжнародної співпраці Інституту обдарованої дитини Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, висвітлила тему створення умов для розвитку і самореалізації особистості в умовах використання нових педагогічних технологій.



Проекти Київської МАН пріоритетно націлені на розвиток пізнавального інтересу учнів, генерують активну, самостійну та ініціативну позицію учнів, формують не просто уміння, а компетенції, тобто уміння, безпосередньо пов'язані з досвідом їх застосування в практичній діяльності. Докладніше про це доповів завідувач відділення хімії та біології КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Сергій Михайлович Бабан.





У кожного учня є педагогічний керівник  – досвідчений педагог, який може допомогти визначитися з темою, вибрати методики дослідження, дати поради з організації роботи, порекомендувати необхідну літературу. Педагогічний керівник направляє учня, допомагає йому зорієнтуватися, тому його роль в житті учня неможливо переоцінити. Про це  розповіла  Наталія Дмитрівна Єлісєєва, керівник секції української літератури відділення української філології та мистецтвознавства КПНЗ «КМАНУМ».





Одним із основних завдань Київської Малої академії наук учнівської молоді» єформування інтересу до науково-дослідницької діяльності у школярів, пропагування та популяризація наукових знань. Не останню роль у цьому відіграють передові інформаційні та інноваційні технології. Інформацію про напрямки інноваційної діяльності в Київській Малій академії наук учнівської молоді надала завідувач відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій Людмила Григорівна Ніколенко.



Науково-дослідницька діяльність учнів проявляється не лише в написанні МАНівської роботи, а й в участі у різноманітних конференціях, семінарах, експедиціях та конкурсах. Про програму конкурсу, присвяченого 120-річчю від дня народження О. Довженка, детально розповіла завідувач відділу організаційно-масової роботи Наталія Яківна Земляк.



Із заключним словом виступила Світлана Юріївна Мудринич, яка проінформувала методистів районних науково-методичних центрів про напрями методичної роботи КМАНУМ.



Версія для друку Опубликовано: 02 Жовтня 2014
Поділитись: