ПОТЕБНЯНСЬКІ ЧИТАННЯ

ПОТЕБНЯНСЬКІ ЧИТАННЯ 18 жовтня юні науковці відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді взяли участь у щорічних Потебнянських читаннях в Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні.


 З  вітальним  словом   до   учасників   звернувся  заступник   директора   Інституту   В.М. Бріцин. Він наголосив, що проведення Потебнянських читань, започатковане ще 1977 року, – це не тільки данина пам’яті видатному мовознавцеві, а й невичерпне джерело нових наукових ідей і теорій. В. М. Бріцин відзначив велику роль доробку О.О. Потебні для розвитку вітчизняного мовознавства та славістики. Особливу увагу та найкращі побажання отримали учні-члени КМАНУМ. В. М. Бріцин висловив сподівання, що Потебнянські читання стануть для них традиційними.

 У читаннях узяли участь юні науковці й освітяни, які представили в доповідях матеріали своїх розвідок, що ґрунтуються на спадщині видатного вченого. Незмінний організатор Потебнянських читань, відповідальний редактор збірників матеріалів цих конференцій, доктор філологічних наук В.Ю. Франчук виголосила доповідь про досі не відому монографію О.О. Потебні, присвячену словотвірній структурі слов’янських дієслів.

Усі учасники читань були одностайні в тому, що широта й різнобічність лінгвістичних інтересів ученого спонукає до творчості, надихає досвідчених славістів, є дороговказом для молодої генерації. Захід був надзвичайно цікавим для школярів та вчителів. Сама ж постать відданого науці вченого вимагає дальших досліджень. МАНівці отримали додатковий науковий матеріал для нових відкриттів та досліджень. Версія для друку Опубликовано: 19 Жовтня 2016
Поділитись: