Популярне матеріалознавство

Популярне матеріалознавство 7 липня в рамках літньої наукової школи Київської МАН, яка розпочала другу зміну в дитячому таборі «Лідер» у Пущі-Водиці, відділення технічних наук провело два теоретично-практичних навчальних заняття з популярного матеріалознавства!
Доцент кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії, доктор технічних наук Анатолій Вячеславович Мініцький та старший викладач кафедри ливарного виробництва металів, кандидат технічних наук Іван Віталійович Лук'яненко змогли понад три години безперервно утримувати увагу школярів! Завдяки досвідченим науковцям Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського учні дізнались про розвиток сучасних технологій та матеріалів: наявні матеріали з пам'яттю форми, що застосовуються в авіації; медичні імпланти з титану та біоматеріали; композиційні матеріали для космосу та застосування адитивних технологій 3D друку, що дозволяють створювати вироби складної форми.

Після теоретичної частини розпочався майстер-клас від металургів київського політеху: поєднуючи технології сивої давнини та сучасні «девайси», КМАНівці розплавляли метал, робили ливарну форму та виготовляли вироби - сувеніри - всього за 20 хвилин. Дослідникам відкрились деякі секрети сучасних технологій, що використовують для виготовлення різноманітних виробів від шедеврів ювелірного мистецтва до багатотонних виливків для різних галузей промисловості. Завідувачка відділення Станіслава Ігнатова виконувала роль фотографа.

Вдячні за цікаві та корисні заняття!

Версія для друку Опубликовано: 09 Липня 2021
Поділитись: