Похід до «Печери Алі-Баби»

Похід до «Печери Алі-Баби» 28 жовтня учні-члени секції історичного краєзнавства відділення історії КМАНУМ разом із керівником Ганною Овсіївною Владимирською побували в «Печері Алі-Баби», як жартівливо назвали юні краєзнавці найкращий букіністичний центр Києва, що на вулиці Лютеранській, 4. Тут МАНівці ознайомилися з великим спектром книг за різними напрямками людського знання, а також поспілкувалися з директором магазину «Букініст-Центр», видатним букіністом Едуардом Яковичем Линдіним, який розповів їм історію свого життя.


5 грудня 1945 року в м. Крайова (Румунія) в сім'ї військовослужбовця народився Едуард Якович Линдін – нині найстаріший букініст міста Києва, як за віком, так і за стажем.З 1947 року живе в Києві і не проміняє це місто на жодне інше.Любов до книги прищепили в сім'ї. Адже ні Інтернету, ні навіть телевізора тоді ще не було. Досі ностальгічно згадуються книги з тієї самої старої сімейної етажерки.У 1961 році Едуард Линдін вступив до Київського технікуму радіоелектроніки (тоді електротехнічний). Юність і навчання співпали із хрущовської «відлигою». Почали повертатися до людей заборонені та замовчувані автори – Ахматова, Зощенко, Бабель, Булгаков, Платонов... Пожвавилася інтелігенція, яскравішим стало суспільне життя. Ось тоді-то і прийшла пристрасть і «висока» хвороба – любов до книги.

З 1967 року навчався в Київському політехнічному інституті. Поєднував навчання з роботою в організаціях книголюбів. На початку перебудови в танцювальному павільйоні парку Фрунзе організував Клуб книголюбів «Сучасник» та був його директором. Коли клуб розрісся, а приміщення павільйону стало тісним для всіх охочих, було вирішено перейти на новостворений тоді ринок. Так виник нинішній книжковий базар «Петрівка».

У різні часи тримав букіністичний відділ у магазині «Змiна», що в «Пасажі», поки його не закрили. Потім − в магазині «Передплатнi видання» та магазині «Нивки».З 1991 року створив у центрі міста – вул. Лютеранська, 4 − книгарню гуманітарного напряму «Букініст-Центр», який успішно працює донині.

Завдяки Едуарду Яковичу учні з секції історичного краєзнавства поглибили свої уявлення про Київ, про літературні джерела, про архітектуру ХІІ-ХІХ століть і ще про багато іншого. Сподіваємося, що ця екскурсія в рамках програми «Київ та кияни» розбудить інтерес юних дослідників до паперової книги, яка була, є і буде джерелом розвитку та знань. Версія для друку Опубликовано: 31 Жовтня 2016
Поділитись: