Поговорімо про відділення УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА

Поговорімо про відділення УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА Карантин не стає на заваді навчанню у відділенні суспільних комунікацій. Так, взяти інтерв’ю онлайн – це теж набір певних навичок, проте найголовніше, аби матеріал зрештою все одно був цікавим! А з нашими інтерв’юйованими – керівниками відділень КМАН – інакше просто не буває. Отже, вітайте! Серія інтерв’ю #Карантинview (ага, карантинний погляд, не інакше), яку підготувала вихованка відділення суспільних комунікацій Ольга Камінська, до речі, Оля і проілюструвала матеріали самостійно. Чекаємо на ваші відгуки! Залишити відгук

Сьогодні розмовляємо з Іваненко Іриною Миколаївною, завідувачем відділення української філології та мистецтвознавства Київської МАН.

 1. Якби потрібно було описати ваше відділення трьома іменниками, то які слова Ви б обрали?

Мова, нація, інтелект.

 2. Які вихованці приходять до Вас займатися наукою? Вони відрізняються від однолітків? Без чого ніколи не стати вихованцем КМАН, зокрема Вашого відділення?

До нас переважно приходять діти, налаштовані на глибоке дослідження культурних та наукових проблем. Це така творча інтелігенція, яка отримала все, що можна було, від ЗЗСО, і шукає контактів вже з  науковцями. Часто це діти з музичною освітою, художники. Дивлячись на роботу деяких з них, ми переконані, що років за 8 побачимо їх в структурах НАНУ. Звичайно, їм цікаво спілкуватися з людьми такого ж плану, як вони самі. Бо в одному ЗЗСО їм складно буває знайти однодумців.

Ми переконані, що ані в нашому, ані в будь-якому іншому відділенні ніколи не було і не буде дітей, для яких знання не є цінністю. Якщо люди не прагнуть до нової інформації, їм не цікаве спілкування з науковою елітою та формування інтелектуального середовища, вони ніколи не прийдуть в Київську МАН, навіть якщо їх приведуть вчителі, будуть за руку водити батьки, з цього нічого не вийде. Наукова робота – це абсолютно добровільна справа.

 3. Якби можна було планувати без жодних обмежень, не зважаючи на жодні перепони, що найграндіознішого Ви б запланували в наступному навчальному році?

Спеціалізований відеокурс «Мій перший дослідницький проєкт у гуманітаристиці» та робочий зошит для нього. Цей курс дав би можливість на 100% розібратися з питаннями наукового пошуку всім киянам. Навіть тим, хто раніше взагалі для себе не розглядав цю галузь. Але зараз не хочемо спойлерити.

 4. Як вплинув карантин  на дослідницьку та пошукову роботу? Світ змінився кардинально, а які зміни сталися у Вашому відділенні?

Можна визначити кілька змін, які відбулися:

 1. Ми всі звернулися до сучасних тем дослідження. Можна назвати добру сотню нових тематик, з якими працюємо ми та наші вихованці. Яскравий приклад – дослідження фейків.

 2. У нас побільшало учнів та учениць молодшого віку – це 5-6 класи. За умов дистанційного навчання їм легше втрапляти на заняття. Батьки не бояться їх відпускати до нас. Але це наштовхує на необхідність робити для таких учнів окремі групи. Потенціал у них, до речі, чималий.

 3. У нас стало більше подій в онлайні. Ті самі флешмоби наразі дуже актуальні. Їх можна провести без порушення правил карантину.

Що ж до нашої роботи, то ми стали більш технічними. Осучаснили процеси викладання. Так, наші керівники секцій пройшли цілий марафон, аби опанувати віртуальне тестування, роботи з онлайн-дошками та подібне. Це дуже подобається вихованцям. Вони бачать, що сучасна гуманітаристика  - то не темна бібліотека, а цілком медійна та сучасна галузь. І це дуже піднімає попит на наші освітні послуги.

 5. Який девіз у керівника (Ваше відділення) відділення? Ви дотримуєтесь його невідступно, чи бувають винятки?

Його можна сформувати так:

«Будь фахівцем у своїй справі, і тобі підкориться світ».

Цей девіз повністю втілює наш підхід до роботи. За що б ми не бралися, ми намагаємося то робити якнайкраще з професійної точки зору. Якщо самі чогось не знаємо, завжди звертаємось до консультацій. І це завжди спрацьовує. Такий підхід дає змогу вирішувати будь-які конфліктні моменти, якщо вони виникають, робити рекламу своєму відділенню і професійно зростати.

 6. Щоб прорекламувати ваше відділення учням, які нічого не знають про КМАН, якими б  5 прикметниками Ви скористалися?

Науковий, нестандартний, приголомшливий, інтерактивний, медійний

Взагалі у нас є чудовий варіант для реклами нашого відділення:

«За 10 років у світі не буде жодної галузі для людей, окрім гуманітаристики. Інших замінить комп’ютер. Якщо ви розраховуєте втрапити в майбутнє, приходьте до нас вже зараз. Ми допоможемо вам підкорити світ».

 

Версія для друку Опубликовано: 19 Квітня 2021
Поділитись: