Підсумки відчуттів та вражень від наукової творчості технічного напряму

Першим отримав слово радник Призидента МАН України, заступник директора КПНЗ «Київська МАН учнівської молоді» з навчально-методичної роботи, Васинюк Володимир Олексійович. Вінзвернувся до присутніх з вітальним словом, побажав всім успіхів та натхнення у навчанні, досягнення нових вершин та здійснення всіх мрій і бажань.
Окремі слова вдячності пролунали з вуст людини, якій пощастило займатися наукою і навчанням молоді професійно – декана інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, д.т.н., професора Лободи Петра Івановича. Він відмітив величезний вклад вчителів та наукових і педагогічних керівників у виховання учнівської молоді, розкриття їх потенціалу на шляху перших успішних кроків у велику науку. І на завершення запросив майбутніх абітурієнтів до вступу на факультет, що очолює, до цікавої наукової співпраці.
Від архітекторів міста промовила привітне слово доцент кафедри інформаційних технологій в архітектурі Київського Національного університету будівництва і архітектури, керівник секції архітектури та дизайну, кандидат архітектури Кузьміна Ганна Володимирівна. Особливу увагу у її промові було зосереджено на інклюзивності архітектури нашого рідного міста, на змінах, що відбуваються зараз в архітектурі Києва та перспективах його розвитку, необхідності креативних ідей та проектів.ЇЇ промова про здобутки вихованців секції архітектури та дизайну надихнула всіх присутніх, особливо сколихнула серця випускників, які зацікавилися продовжити своє навчання на кафедрі інформаційних технологій в архітектурі КНУБА.
Наступним слово для привітання взяв Яганов Петро Олексійович – доцент кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук. «Цього року було відмічено значне збільшення охочих потрапити на таку складну секцію електроніки та приладобудування. І це дивовижно. Багато хто з них – одинадцятикласники. Ми будемо раді прийняти в стінах НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського всіх бажаючих і надалі розвивати свої уміння та набиратися нових знань». – розповів Петро Олексійович.
Наука — це творчість. Хто хоча б раз у житті відчув її неповторний смак, не забуде цього ніколи. Про свої відчуття та враження від власної наукової творчості та творчості його молодшої сестри у Київській Малій академії наук, розповів переможець Всеукраїнського етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких учнів-членів МАН 2017 року секції «Електроніка та приладобудування», вихованець відділень технічних та комп’ютерних наук, початківець семейної наукової династії Санжаровський Анатолій. Його сестра, Санжаровська Софія, учениця 8 класу, вперше в цьому році брала участь у написанні та захисті науково-дослідницької роботи в секції «Машинобудування та робототехніка». Ми раді, що цілі сім’ї разом підкорюють наукові вершини.
«З кожним роком Київська МАН залучає до наукової роботи і підтримує все більшу кількість талановитої молоді. Згідно з аналітичними даними, кількість переможців різних етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт відділення технічних наук постійно зростає» - підкреслила завідувач відділення технічних наук Станіслава Станіславівна в своїй промові. Поділилася радістю, що троє вихованців з відділення технічних наук стали переможцями Міжнародних змагань (Міжнародної учнівської олімпіади у Кенії, Міжнародного фестивалю інженерних наук і технологій у Тунісі та Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів у Румунії). На II (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 105 учнів презентували свої наукові досягнення, 48 з них стали переможцями. На Київський фестиваль стартапів «ClassIdея» від відділення технічних наук було зареєстровано 13 учасників, 2 з яких стали переможцями та одержали кубки із зображенням давньогрецької богині перемоги Ніки.
Керівники секцій урочисто нагородили дипломами Департаменту освіти і науки 48 неймовірно талановитих юнаків і дівчат. Було нагороджено 33 грамотами від Київської МАН обдарованих учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. 57 подяк Київської МАН отримали педадогічні та наукові керівники, члени журі ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Керівників секцій з щирими побажаннями нагородив подяками Васинюк Володимир Олексійович.
Наприкінці свята співробітники відділення запросили учнів 8, 9 та 10 класів повернутись до нас восени, а випускникам, для яких рік був надзвичайно важливим, вирішальним і відповідальним, побажали успішно пройти вступні випробування, здобути омріяну професію, реалізувати всі свої життєві плани і задуми.