Персонал відділення економіки дізнався більше про «Команду мрії»

Персонал відділення економіки дізнався більше про «Команду мрії» Центр «Розвиток КСВ» продовжує серію онлайн-дискусій Sustainability Wednesday для бізнес-шкіл та хабів в рамках інтенсиву зі сталого розвитку Sustainability Crash Course для бізнес-шкіл та хабів, який був створений за ініціативи Центру «Розвиток КСВ» в партнерстві з Львівською бізнес-школою УКУ за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерланди в Україні та компанії SoftServe. У них беруть активну участь Піліна А.М., завідувач відділення економіки та Кагляк О.В., методист відділення економіки Київської МАН.

15 квітня другою темою для обговорення між учасниками на платформі Zoom була побудова команди мрії, особливості взаємодії в команді під час реалізації проектів та роль лідерства і довіри. Спікеркою виступила Анастасія Силенок, COO в Creative Quarter, CEO Kyiv IT Cluster, менторка стратапів і спікерка на технологічних івентах, лекторка у школі комунікацій Bazilik. Ex. Executive Director в 1991 Civic Tech Center & Event Producer в інноваційному парку UNIT.City.

Ділимось інсайтами виступу:

  • Людям потрібні люди. Команда – це люди на одній хвилі з вами. Команда мрії – це родина, яку ви будуєте в проекті.

 

  • Не існує чарівного рецепту, щоб побудувати команду мрії. В цьому і унікальність кожної команди мрії.

 

  • Проекти будуються з керівника/ ці команди. Команді передається настрій керівника/ці, тому важливо, аби він/вона передавав позитивні емоції.

 

  • Бірюзові організації – це дійсно світовий тренд, де цілковито горизонтальне управління, але в Україні – складніше налагодити такий процес, тому краще, якщо в організації є лідер-натхненник, керівник, який/яка приймає фінальні рішення, дає вектор розвитку команди, направляє команду в їх діяльності.

 

  • Криза – це час для нових можливостей в команді.

 

  • Люди в команді повинні мати право на помилку. Якщо ж помилка повторилась вдруге – варто грунтовно обговорити і усвідомити, в чому є виклики. Якщо помилка знову повторилась втретє, то варто прощатись з людиною.

 

  • Навички, які важливі для всіх членів команди: емпатія, вміння писати листи, вміння висловлювати свою думку, відчуття такту.

 

  • Команда є важливішою, ніж інноваційна ідея. Адже ідея сама по собі майже нічого не варта, і тому не завжди перетворюється у повноцінні проекти, а люди-однодумці, які готові підтримувати одні одного і творити щось разом – набагато цінніший ресурс.

 

  • Для того, аби дедлайни були дотримані, варто робити проміжні статуси реалізації проектів, визначені чіткі задачі кожного члена команди, не боятись команді повідомляти керівника/цю, якщо якесь завдання не можна встигнути вчасно зробити. В команді має бути довіра, а не страх.

 

  • Якщо в проектах щось йде не так, то справа може бути не в людях, а в процесах. Проект має бути без вас, тобто процеси мають бути налаштовані таким чином, що якщо один член команди йде з проекту – це не має перетворитись в колапс, проект має продовжувати функціонувати, в цьому його успіх та ефективність.Учасники також поділились досвідом формування і підтримки їх команд в бізнес-школах та хабах.

Чекаємо наступної середи для нової дискусії!

 

Версія для друку Опубликовано: 17 Квітня 2020
Поділитись: