Персонал відділення економіки дізнався більше про «Команду мрії»

15 квітня другою темою для обговорення між учасниками на платформі Zoom була побудова команди мрії, особливості взаємодії в команді під час реалізації проектів та роль лідерства і довіри. Спікеркою виступила Анастасія Силенок, COO в Creative Quarter, CEO Kyiv IT Cluster, менторка стратапів і спікерка на технологічних івентах, лекторка у школі комунікацій Bazilik. Ex. Executive Director в 1991 Civic Tech Center & Event Producer в інноваційному парку UNIT.City.
Ділимось інсайтами виступу:
- Людям потрібні люди. Команда – це люди на одній хвилі з вами. Команда мрії – це родина, яку ви будуєте в проекті.
- Не існує чарівного рецепту, щоб побудувати команду мрії. В цьому і унікальність кожної команди мрії.
- Проекти будуються з керівника/ ці команди. Команді передається настрій керівника/ці, тому важливо, аби він/вона передавав позитивні емоції.
- Бірюзові організації – це дійсно світовий тренд, де цілковито горизонтальне управління, але в Україні – складніше налагодити такий процес, тому краще, якщо в організації є лідер-натхненник, керівник, який/яка приймає фінальні рішення, дає вектор розвитку команди, направляє команду в їх діяльності.
- Криза – це час для нових можливостей в команді.
- Люди в команді повинні мати право на помилку. Якщо ж помилка повторилась вдруге – варто грунтовно обговорити і усвідомити, в чому є виклики. Якщо помилка знову повторилась втретє, то варто прощатись з людиною.
- Навички, які важливі для всіх членів команди: емпатія, вміння писати листи, вміння висловлювати свою думку, відчуття такту.
- Команда є важливішою, ніж інноваційна ідея. Адже ідея сама по собі майже нічого не варта, і тому не завжди перетворюється у повноцінні проекти, а люди-однодумці, які готові підтримувати одні одного і творити щось разом – набагато цінніший ресурс.
- Для того, аби дедлайни були дотримані, варто робити проміжні статуси реалізації проектів, визначені чіткі задачі кожного члена команди, не боятись команді повідомляти керівника/цю, якщо якесь завдання не можна встигнути вчасно зробити. В команді має бути довіра, а не страх.
- Якщо в проектах щось йде не так, то справа може бути не в людях, а в процесах. Проект має бути без вас, тобто процеси мають бути налаштовані таким чином, що якщо один член команди йде з проекту – це не має перетворитись в колапс, проект має продовжувати функціонувати, в цьому його успіх та ефективність.
Учасники також поділились досвідом формування і підтримки їх команд в бізнес-школах та хабах.
Чекаємо наступної середи для нової дискусії!