Перші кроки в рамках нового проекту «Науково-освітні діалоги»

Перші кроки в рамках нового проекту «Науково-освітні діалоги» З 29 по 31 жовтня у відділенні наук про Землю КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» проводилися практичні заняття в рамках проекту «Науково-освітні діалоги», покликаного втілити в життя одне із завдань державної політики в галузі освіти – інтеграцію освіти й науки.


29 жовтня учні-члени Київської Малої академії наук відвідали метеорологічну станцію «Київ» Центральної геофізичної обсерваторії Державної служби надзвичайних ситуацій України.Юні науковці дізналися про те, що вже більше 150 років щоденно київські метеорологи кожні три години проводять основні метеорологічні спостереження за температурою повітря та ґрунту на різних глибинах, за напрямом та швидкістю вітру, атмосферним тиском, вологістю, а також за станом забруднення навколишнього середовища.  Центральна геофізична  обсерваторія  входить до системи реперних кліматичних станцій Європи. Метеодані з неї щодня звучать в ефірі українського радіо, за цими даними складаються прогнози погоди для території не лише України,а й Європи.

Учні ознайомилися з метеорологічними приладами, побачили, як відбувається запуск радіозонда, дізнались, для чого необхідно проводити радіозондування атмосфери.30 жовтня МАНівці побували на екскурсії в музеї хліба Національного еколого-натуралістичного центру, лабораторії гідробіології, зимовому саду та лабораторії зоології. Під час екскурсії діти дізналися багато цікавого про флору і фауну нашої планети, та найбільше їх вразила зустріч з мавпочкою Дашкою (в минулому − цирковою актрисою).

31 жовтня під час інтегрованого практичного заняття відділень наук про Землю, хімії та біології учні не тільки ознайомилися з особливостями гідрометеорологічних спостережень верхнього Дніпра на гідрологічній станції «Київ», а й змогли самостійно визначити якість деяких показників дніпровської води за допомогою портативної експрес-лабораторії.  

Версія для друку Опубликовано: 03 Листопада 2014
Поділитись: