Переможці ІІІ етапу та конкурсу «Infomatrix-2017» з Київської МАН – на Українському радіо

Переможці ІІІ етапу та конкурсу «Infomatrix-2017» з Київської МАН – на Українському радіо 5 травня вихованці Київської МАН були запрошені на Українське радіо для інтерв’ю у рамках програми «Формула знань»: Цілик Анастасія Володимирівна, член секції кліматології та метеорології Київської МАН, яка посіла ІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2017 р. та ІІІ місце на ІІІ етапі у 2016 році; Мікуш Павло Павлович, вихованець відділення технічних наук, член громадського журі на Київському фестивалі стартапів «Class іdeя», одержав бронзову медаль на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів «Infomatrix 2017» в м. Бухарест, Румунія (27.04-1.05.17), переможець Битви стартапів на InnoTech 2017; Семенко Каріна Миколаївна, вихованка секції науково-технічної творчості та винахідництва відділення технічних наук, і секції інформаційних систем, баз даних та систем штучного інтелекту відділення комп’ютерних наук Київської МАН, переможець Київського фестивалю стартапів «Class іdeя» у номінації «Стартап у природі»; посіла ІІІ місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України 2016-17 н.р; І місце у категорії «Програми спеціального призначення» на Національному етапі конкурсу «Infomatrix» у 2017 році, ІІ місце в категорії «Енергетика» і вихід у суперфінал конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel-Техно Україна» у 2016-2017 н.р; ІІІ місце на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у 2016-17 н.р. Ведучі програми Майя Манько та Володимир Ляшенко цікавилися змістом науково-дослідницьких робіт учнів, враженнями від участі у конкурсах, секретами успіху юних науковців.


Цілик Анастасія з гордістю розповіла про свій шлях у Київській Малій академії наук. За три роки дівчина написала три різні науково-дослідницькі роботи у секції "Кліматологія та метеорологія" відділення наук про Землю. Змінюючи кожного року напрям свого дослідження, юна дослідниця знайшла тему, яка повністю її захопила – "Вплив метеорологічного обладнання на регулярність польотів цивільної авіації в особливих погодних умовах (на прикладі аеродромів "Бориспіль" та "Кіровоград")". Ця тема є дуже актуальною, оскільки зараз відбувається стрімкий розвиток повітряного транспорту і аспект метеорологічного забезпечення аеродромів є надзвичайно важливим для регулярності польотів. Дівчина поділилася своїми враженнями від участі у Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, який був уже другим у її житті. У порівнянні із минулим роком, Анастасія мала більшу впевненість як у собі, так і у своїй роботі, тому зайняла друге місце із цією роботою. Головна порада, яку дівчина дала майбутнім молодим науковцям - вірити в себе, не здаватися, наполегливо працювати, не боятися змінювати тематику науково-дослідницьких робіт, шукати та знаходити саме таку тему роботи, яка буде дійсно максимально цікавою, у першу чергу, самому автору.

Талановитий 16-річний винахідник Павло Мікуш презентував слухачам переваги створеного ним інноваційного універсального робота-асистента для незрячих людей. Унікальність цього проекту, який досі не має аналогів, у тому, що він допомагає людям з вадами зору вільно пересуватися містом без тростини та супровідника, долати перешкоди міста: сходи, бордюри, пішохідні переходи. Модель зібрана з Lego MINDSTORMS EV3, має датчик GPS та вихід у мережу Інтернет, що дозволяє власнику попередньо створювати маршрут руху. Павло поділився з ровесниками мрією запустити свій винахід у серійне виробництво, досвідом участі з ним у фіналі престижного змагання – Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «Infomatrix 2017» в м. Бухарест, Румунія, з якого щойно повернувся з бронзовою медаллю. З гордістю згадав він і власну участь як члена громадського журі на Київському  фестивалі стартапів «Class іdeя» у номінації «Стартап у побуті», поділившись пріоритетами та критеріями вибору переможців, зробивши наголос на об’єктивності власного оцінювання проектів учасників.

Юна винахідниця Каріна Семенко розповіла про власні інноваційні науково-дослідницькі роботи. Проект "Перетворення енергії блискавки індукційним методом для подальшого використання", з яким вона посіла І місце на ІІ (міському) етапі Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, вже захищений в Україні двома патентами. Технологія має великі перспективи, оскільки дозволяє отримати дешеву та екологічно чисту енергію від природного явища з використанням невеликих затрат на матеріали. Винахід можна використовувати у віддалених місцях, особливо там, де будівництво електростанцій є економічно невигідним, а також на території теплових електростанцій, щоб збільшити їх ККД, накопичуючи у надпровідних котушках, які під’єднані до установки, надлишкову енергію. Пристрій для отримання енергії блискавки містить блискавкоприймач, використовує лазер, теплову і радіоактивну іонізації. За допомогою експериментів, імітуючи блискавку високовольтним розрядником на виробленому прототипі, юною винахідницею було досліджено, що від одного удару блискавки, використовуючи цю технологію, можна отримати 330 МВт*год електроенергії. 

З другим проектом, "Виявлення популярного контенту у соціальних мережах", Каріна посіла ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Створена програма допоможе користувачеві визначати важливі записи та відповідну аудиторію, які можна використовувати для популяризації реклами, новин, щоб впливати на навколишній світ. Також, можна перевірити своє оточення на зацікавленість у певній темі та знайти таку, що вже є або стане популярною серед друзів, а згодом серед більшості користувачів Інтернету. Програма має зручний інтерфейс і досить легка у використанні, у її основі лежить розробка алгоритму аналізу головних даних, що впливають на вподобання певного запису та вибір його аудиторії. Дівчина закликала майбутніх МАНівців займатись наукою з радістю, не зупинятись, вчитися у інших та виправляти власні помилки, прислухатись до критичних зауважень, поглиблено вивчати базовий предмет задля здобуття кращого результату у контрольній, правильно оформлювати документацію, розвивати самостійність, виставляти для себе пріоритети.Пишаємось видатними вихованцями, бажаємо їм нових перемог та досягнень у науково-дослідницькій діяльності та науково-технічній творчості на міжнародних та національних рівнях.Дякуємо ведучим Українського радіо Майї Манько та Володимиру Ляшенку за інтерес до яскравих особистостей вихованців Київської МАН, цікаві та складні питання юним дослідникам та популяризацію наукових досягнень талановитої молоді серед широкої слухацької аудиторії шляхом створення динамічних та захоплюючих передач.Передача про талановитих вихованців Київської МАН вийде в ефір останнього вівторка місяця, (30 травня о 16:10) на хвилі 105,0 FM Українського радіо.Версія для друку Опубликовано: 12 Травня 2017
Поділитись: