ПАТРІОТИЗМ – МОДА ЧИ САМОСВІДОМІСТЬ НАЦІЇ?

ПАТРІОТИЗМ – МОДА ЧИ САМОСВІДОМІСТЬ НАЦІЇ? Юні науковці − учні-члени секції «Журналістика» відділення української філології та мистецтвознавства КМАНУМ взяли участь у дискусії на тему «Патріотизм – мода чи самосвідомість нації?», яка відбулася у Державній бібліотеці України для юнацтва. Заслужений діяч мистецтв України, публіцист, бард, «голос» Майдану Володимир Гонський провів майстер-клас з патріотичного виховання молоді. Під час концерту-бесіди громадський діяч зробив екскурс в історію України, проклавши місточок між героями Холодного Яру, армії УНР, борцями за волю й незалежність України в різні часи й сьогоденням.
Голова Ради ветеранів та учасників АТО Голосіївського району Юрій Герасимчук  та президент Благодійного фонду учасників бойових дій «Єдність побратимів» Костянтин Вінніченко розповіли дітям про мужність і героїзм бійців АТО, запропонували молоді свою допомогу й підтримку, закликали разом втілювати в життя благодійні та патріотичні проекти.

За даними опитування Міністерства молоді та спорту України, 55% української молоді мають державну або націонал-патріотичну символіку, бо це відповідає їхнім патріотичним цінностям. Про це повідомив начальник відділу національно-патріотичного виховання молоді Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович під час прес-конференції «Патріотизм – мода чи самосвідомість нації?» в агентстві «Укрінформ». «Для прикладу наведу останнє опитування щодо ціннісних орієнтирів молоді, проведене для доповіді у Верховній Раді, що відбулася 2 листопада, нашим Міністерством молоді і спорту в сфері молодіжної політики. Наприклад, там було запитання: «Чи маєте Ви державну танаціонал-патріотичну символіку?». «Так, маємо»,− відповіли55% молодихлюдей вікомвід 14 до 35 років. Серед них синьо-жовтусимволіку мають 46%, із них лише 7,1% сказали, що вони її носять тому, що це модно. Всі інші відповіли, що мають символіку, бо це відповідає їхнімпереконанням, це патріотично і це символи держави, в якій вони живуть», − сказав пан Ляхович. І  додав, що серед патріотично налаштованих молодих людей є відсоток тих, хто приєднався до патріотичних мотивів через ситуацію на сході України.

Всежє у нашої молоді усвідомленість того, що носити національну символіку – це не просто данина моді, а вияв патріотизму.Версія для друку Опубликовано: 24 Листопада 2016
Поділитись: