Пам’ять…Символ…Цінність

Пам’ять…Символ…Цінність 26 квітня у відділенні філософії та суспільствознавства відбулась аналітична дискусія «Філософське осмислення пам’яті як символу» з нагоди вшанування пам’яті 35-х роковин Чорнобильської катастрофи за участі керівниці секції філософії Катерини ГОНЧАРЕНКО та завідувачки відділення Тетяни КОТ.

Цей день завжди об’єднуватиме всіх, хто живе єдиним спогадом, єдиною печаллю, єдиною надією. Свого часу Анрі Бергсон говорив, що пам’ять може бути як механічною (неусвідомленою), так і історичною – символічною, або свідомою.

Історична пам’ять, як і історична свідомість, формують історичну культуру. Людство переживає і значні піднесення, і трагічні події, але не залежно від того, як вони символізуються наступниками, наявність свідомого їх сприйняття людиною дає змогу збагачувати культурні набутки людства, та відповідно формувати ціннісні орієнтири народу.

Наявність музеєфікованих просторів, меморіалів, галерейних виставок чи заходів на кшталт нашого сьогоднішнього, дозволяє передавати, реактуалізувати та відбивати в пам’яті всі ті символи, які є необхідними для розуміння подій, що сталися в минулому, та запобігти трагедіям майбутнього. Осмислення героїзму, жертовності тих, хто врятував мільйони життів, зрештою цінності врятованого світу, задля надії та світла.

 

Версія для друку Опубликовано: 27 Квітня 2021
Поділитись: