Освітні Амбасадорки взяли участь в вебінарі англійською мовою

Освітні Амбасадорки взяли участь в вебінарі англійською мовою Освітні Амбасадорки Ольга Ковач, вихованка секції педагогіки, та Діана Кравченко, Школа лідерства та фасилітаційних практик Київської МАН, взяли участь у вебінарі «Переговори про демократію: гендерне насильство та COVID-19», який відбувся англійською мовою.

Спікерами вебінару були:

- Тетяна Ковальчук, заступник міністра внутрішніх справ;

- Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної рівності;

- Галина Скіпальська, МБФ "Українська фундація громадського здоров’я”;

- Катаріна Бергехед, Women’s Rights at Amnesty Sweden.

Модератором вебінару виступив Павло Замостян, заступник Представника фонду ООН в галузі народонаселення.

Учасники вемінару з’ясували, що пандемія COVID-19, крім медичних   питань, ставить перед нами питання толерантності та протидії насильству, обговорили реакцію українського уряду на загострення проблеми домашнього насильства в умовах пандемії та те, що кожен із нас може зробити для боротьби з цим явищем.

Чому ж із появою пандемії ситуація з домашнім насиллям загострилася? Як ми можемо це зупинити?

Сьогодні, коли всі сили йдуть на боротьбу з вірусом, інші важливі проблеми, у тому числі суспільні, поки що відійшли на другий план. Але ситуація з ізоляцією робить жертв домашнього насилля більш вразливими, а їхнє становище гіршим у цілому. Через домашню самоізоляцію, гендерні стереотипи щодо ролі членів сім'ї, особливо жінки, набувають особливу актуальність. В умовах додаткового психологічного навантаження та коли всі члени сім'ї постійно вдома, ймовірність виникнення конфліктів зростає, а можливості комунікувати з оточуючими і попросити допомогу обмежені. Під час пандемії існують мобільні команди та центри з онлайн психологічної підтримки, які надають допомогу жертвам домашнього насильства. Зараз, коли кількість запитів зросла майже вдвічі, ці організації надають безкоштовні консультації та допомагають знайти найкращий вихід із ситуації, у якій опинилася жертва. Допомогу можна отримати різними онлайн методами, у тому числі по відеозв'язку.  На сайті Міністерства соціальної політики України активно поповнюється розділ протидії сімейному насиллю. Там можна знайти телефон гарячої лінії, телеграм бот, а також загальні поради для виходу з таких ситуації. Також працівники соціальної сфери активно вивчають досвід інших країн, щоб мати змогу запровадити найбільш ефективні методи в Україні.

Після презентації спікерів учасники заходу мали можливість задати їм питання та подискутувати на ті теми, які їх турбують.

 

Версія для друку Опубликовано: 30 Квітня 2020
Поділитись: