Онлайн-семінар до Дня прав людини

Онлайн-семінар до Дня прав людини 10 грудня відзначається День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини. Це надзвичайно видатний та значущий документ в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття, проголошено цивільні та політичні права і свободи особистості, рівність всіх перед законом.

В день річниці цієї події вихованці секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства, разом із завідувачкою відділення Тетяною КОТ, долучились до роботи науково-практичного онлайн-семінару «Конституційна юстиція: актуальні питання теорії та практики», який було проведено у співпраці із Конституційним Судом України.

Із вітальним словом до учасників звернулись Лариса БІРЮК – в.о. керівника Секретаріату Конституційного Суду України та Тетяна КОТ – завідувачка відділення філософії та суспільствознавства.

Жвавим було обговорення доповідей Михайла КОСТИЦЬКОГО – судді Конституційного Суду України у відставці, доктора юридичних наук, професора, академіка НАПрН України: «Філософсько-правові та методологічні засади конституційної юстиції» та Віталія ЗАПОРОЖЦЯ – завідувача Відділу попередньої перевірки конституційних скарг Секретаріату Конституційного Суду України: «Конституційна скарга як національний засіб юридичного захисту прав людини».

Цінними та корисними були коментарі Дарії ВОЙТЮК та  Романа ДМИТРИШИНА, випускниці  та вихованця секції «Правознавство», які у своїх повідомленнях  зазначили, наскільки є важливою  участь у таких заходах. Вивчення правової культури різних сфер людського та суспільного життя, усвідомлення юридичної свободи і відповідальності особистості в сучасному суспільстві, непримиримість у ставленні до правопорушень, знання про конституційну скаргу необхідні молоді. Адже юні правознавці і сьогодні, і в дорослому житті мають транслювати та дотримувати принципи верховенства права, підвищувати рівень правової культури та обізнаності, бути правосвідомими громадянами України, здатними жити у правовій державі.

Відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН висловлює вдячність керівництву підрозділів та департаментів КСУ, що здійснювали організацію заходу та інформаційний супровід, зокрема заступниці керівника Департаменту організаційної роботи – керівниці управління організаційного забезпечення та апаратної роботи Марині АРШЕВСЬКІЙ за особистий вагомий внесок та безпосередній супровід впродовж всього заходу.

 

Версія для друку Опубликовано: 11 Грудня 2020
Поділитись: