Оаза живої природи у великому місті

Оаза живої природи у великому місті Де у Києві можна, не виходячи з одного будинку, дізнатись про історію хліборобства, побувати у тропіках, помилуватися яскравою зграєю рибок, побачити плазунів, побалакати з папугою і пригостити цукеркою мавпочку?.. У північній частині нашої столиці розташована пам’ятка садово-паркового мистецтва «Березовий гай», на 15,3 га якого у ХХ столітті було побудовано центральну дослідницько-педагогічну агробіостанцію, нині це Національний еколого-натуралістичний центр (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України. А 2006-го року територія центру отримала статус Дендрологічний парк місцевого значення «Юннатський».
На території парку росте понад 200 видів дерев та чагарників. Він поділений на ділянки: декоративного квітникарства, фруктовий сад, сад бузку, сад магнолій та мохів, навчально-дослідницький сад.Візитівкою парку є «Зимовий сад», закладений 1957-го року. Переступивши його поріг, потрапляєш у чарівний світ тропічної та субтропічної флори, який радує своєю ошатністю і оксамитовою зеленню упродовж цілого року.Колекція саду налічує 200 видів та сортів представників різних кліматичних зон: папороті, бегонії, кактуси, монстери, пальми та ін. Старожилом саду є фінікова пальма, якій більше 60 років.  Приміщення зимового саду поповнилося фонтаном та басейном з каскадним водоспадом, які не лише надали більш привабливого вигляду, а й зволожили повітря, що створило сприятливіші умови для життєдіяльності рослин.

На базі лабораторій гідробіології створено унікальний акваріумний комплекс, що складається із трьох навчально-експозиційних залів − «Південно-східна Азія», «Південна Америка», «Африка», у яких розміщаються 30 акваріумів, 12 тераріумів й 4 флораріуми.У Куточку живої природи зібрано колекції дрібних гризунів, декоративних птахів та різноманітних екзотичних тварин, а саме: макак лапундер, свинки морські, хом'яки джунгарські, миші декоративні, піщанки монгольські, черепахи, таргани мадагаскарські, какаду малукський, какаду жовтохохлий, жако, папуги амазонс. У центрі уваги полюбляє бути красень − біло-рожевий папуга. Він розмовляє, розпушує своє пір’я, аби всі дивились та пригощали лише його. Тут живе і колишня циркова актриса – мавпочка Дашка, яка любить шоколадні цукерки.Майже 35 років тому в НЕНЦі було засновано Народний музей хліба. У ньому зібрано понад 2000 експонатів, які розповідають про історію хліба, його значення для людини, походження основних зернових культур. В експозиції музею розповідається про розвиток хліборобства, показані інструменти, якими збирали та переробляли зерно на борошно для хліба.Багато уваги приділяється історії хліборобства в Україні у давнину, в період колективізації, за часів Голодомору, воєнні та повоєнні часи. МАНівці дізналися про норму та склад блокадного хліба: житнє борошно, дефектне 50%, макуха 10%, солод 10%, целюлоза 15%, висівки 5%, пил збоєн і соєве борошно 10%.

Сьогодення − це різноманіття хлібних виробів різного складу. Понад 150 красивих короваїв з різних куточків України можна побачити в експозиції «Хліб − усьому голова». А ще тут виставлені національні хліби Росії, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Туркменистану, Грузії, Вірменії, Киргизстану, Латвії, Литви і навіть Франції та інших держав світу, також є хліб, спеціально створений для космонавтів.

Міським дітям було цікаво пройтися парком, подивитися на індиків, цесарок, павичів, порівняти різні породи курей та голубів, почухати у віслюка за вухом, і ми сподіваємося, що вони захочуть ще не раз сюди повернутися.Версія для друку Опубликовано: 01 Липня 2015
Поділитись: