Нові досягнення Малої академії наук на виставці «Сучасна освіта в Україні – 2012»

На відкритті виставки учасників і гостей заходу привітали перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, президент Національної академії педагогічних наук, академік НАН України Василь Кремень, директор Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий та інші поважні гості. Усі промовці наголошували на прагненні освітян формувати людину, спроможну сприймати і творити розумні зміни, навчатися впродовж усього життя, використовуючи набуті знання в повсякденній діяльності.
Центральне місце виставкового залу займала експозиція Національного центру «Мала академія наук України», яка привертала особливу увагу численних відвідувачів та учасників виставки. На стендах і вітражах експозиції можна було ознайомитися з науково-дослідницькою діяльністю закладу, цікавими розробками, методичними посібниками та інноваційними проектами педагогів, науковців і учнів МАН. Багато відвідувачів своє знайомство з виставкою починали з павільйону Малої академії, де спілкувалися, обмінювалися досвідом, дякували за допомогу і співпрацю.
Наукові керівники й учасники проектів різних відділень академії підходили до виставкового майданчику МАН, аби з гордістю повідомити колегам про успіхи своїх учнів на конкурсах-захистах, розповісти, як готують нових учасників-переможців, подякувати за можливість допомогти обдарованим дітям, заохотити до вдосконалення своїх знань, дослідницької діяльності ще до вступу у вищий навчальний заклад.
У перший виставковий день у конференц-залі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція за темою «Особливості інтелектуальної обдарованості учнів та їх розвиток в умовах діяльності Малої академії наук України». Організація заходу проходила під керівництвом заступника директора НЦ «МАНУ», кандидата технічних наук Олександра Стрижака. Усі присутні з цікавістю ознайомилися з його доповіддю «Засоби формування інформаційно-дослідницького середовища Малої академії наук України».
Виступи науковців з інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних університетів, викладачів загальноосвітніх шкіл і педагогічних працівників територіальних відділень МАН також характеризувались яскравістю й академічним рівнем тез, використанням технічних засобів демонстрації текстового та графічного матеріалу. Учасники уважно слухали промови директора Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександра Андрєєва, керівника історичної секції МАН міста Артемівська Ігоря Корнацького, директора Хотинської гімназії Лідії Лемєшевої та багатьох інших. Інтенсивний обмін думками, ідеями, новаціями став у пригоді всім учасникам науково-практичної конференції МАН.
Ювілейна виставка навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні–2012» виявила важливий аспект ставлення до позашкільної освіти в Україні. І гості, і учасники виставки достатньо добре знайомі з напрямами діяльності Малої академії наук, позитивно ставляться до роботи цього провідного закладу позашкільної роботи в Україні, відкриті до співпраці з НЦ «МАНУ». Наукове керівництво проектів учнівської молоді, організація і участь у спільних конференціях та круглих столах, обмін методичними посібниками і книжковим фондом для формування наукових бібліотек – на всі пропозиції представників Малої академії співробітники навчальних закладів та науково-освітянських установ реагували схвально.
Діяльність Малої академії наук України була гідно відзначена організаторами виставки. Національний центр «Мала академія наук України» був нагороджений почесним дипломом та золотою медаллю в конкурсній номінації «Пошук і підтримка обдарованих дітей і молоді». Також за результатами експертних оцінок Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України, Київської торгово-промислової палати і дирекції освітянських виставок компанії «Карше» присуджено почесні звання «Лідер сучасної освіти» за напрямом «Позашкільна освіта» Обласному комунальному позашкільному навчальному закладу «Рівненська мала академія наук учнівської молоді Рівненської обласної ради» і Артемівському міському центру дітей та юнацтва, на базі якого працює Артемівська МАН. Однак головною нагородою на освітянському форумі стало беззаперечне визнання успіхів і досягнень Малої академії наук в усіх напрямах діяльності, які наукова, педагогічна й учнівська спільноти країни сприймають з високою оцінкою здобутків та майбутніх перспектив.
За матеріалами: http://new.man.gov.ua/