Незалежна Україна потребує талановитої наукової молоді, яка зробить її розвиненою і успішною країною

У своєму виступі Тетяна Юріївна окреслила аспекти, за якими весь педагогічний склад відділення працював впродовж навчального року. Ми наразі живемо в непрості часи, живемо в епоху реформ, змін. Сьогодні змінилась мета навчання, змінились підходи. Постали нові виклики. Міністр освіти Лілія Гриневич стверджує: «Головне завдання нової української школи: вона має бути орієнтована не на репродукцію знань, а на формування основних вмінь вищого порядку. Для того, щоб людина була готова вирішувати складні життєві проблеми та могла самореалізуватися». І тому наше головне завдання – не просто передати знання, а дати дитині той інструментарій, завдяки якому вона зможе знайти себе, винайти свої вміння та навички і бути щасливою.
І ми вже робимо впевнені кроки на цьому новому шляху. На рівні МОН України, на рівні державної політики, є усвідомлення того, що Мала академія наук є провідником освіти наукового спрямування. Наша держава повинна створити ті умови, щоб креативний пласт, молоді науковці-наступники, залишались тут і працювали на благо нашого суспільства. Пижов Олександр Михайлович – державний експерт з питань нормативно-правового забезпечення директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки України, вітаючи МАНівців, підтвердив ці нові виклики.
До привітань долучились: Отраднова Олеся Олександрівна – заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних відносин, доктор юридичних наук, професор кафедри цивільного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка; Крилова Світлана Анатоліївна – голова журі секції філософії, завідувач кафедри філософської антропології факультету філософської освіти і науки НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор; Котлярова Тетяна Олександрівна – голова журі секції релігієзнавства, доцент кафедри культурології НПУ імені М.П. Драгоманова, член Комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту МОН України, кандидат філософських наук; Марусенко Роман Ігорович – член журі секції правознавства, доцент кафедри земельного і аграрного права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук; Запорожець Тетяна Василівна – голова журі секції соціології, доцент кафедри суспільного врядування Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців, кандидат філософських наук; Адаменко Надія Богданівна – керівник секції філософії, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії НПУ імені М.П. Драгоманова.
У своїх виступах вони зазначили, що освіта сьогодні стоїть на чотирьох стовпах: креативність, критичне мислення, кооперація і комунікація. Змінюються тренди, і це є беззаперечним фактом й особливою парадигмою. Один із футурологів ХХІ століття сказав: «Неписьменними ХХІ століття будуть не ті, хто не вміє писати і читати, а ті, хто не вміє вчитися і переучуватись відповідно до викликів сьогодення».
Окремі слова вдячності були адресовані вчителям, науковим та педагогічним керівникам, батькам, які зробили все для того, щоб їхні вихованці змогли розкрити свій потенціал, зробити перший успішний крок у велику науку. Після вручення учням, вчителям, науковим та педагогічним керівникам дипломів, грамот та подяк присутні ще довго не розходились, оскільки святковий настрій та радісні емоції переповнювали всіх.
Сподіваємось, що і наступного року юні дослідники продемонструють такий же високий рівень своїх наукових пошуків!