Незабаром фінальний етап провідного інтелектуального змагання учнівської молоді

Незабаром фінальний етап провідного інтелектуального змагання учнівської молоді З 25 березня по 29 квітня 2013 року в Києві проходитиме фінальний етап провідного інтелектуального змагання країни – Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Урочисте відкриття першого відділення конкурсу – комп’ютерних наук – відбудеться 25 березня. Конкурс-захист є щорічним заходом, який відбувається у три етапи: на районному (міському), обласному та всеукраїнському рівнях. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку учнівської молоді, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації. Основними завданнями змагань є виявлення та підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально і творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку.


 Загальне керівництво проведенням конкурсу-захисту здійснює Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, загальну координацію – Національний центр «Мала академія наук України». Організаторами конкурсу-захисту і відповідальними за роботу відповідних наукових відділень також є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.



 Фінальний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в 2013 році відбувається у 64 секціях дванадцяти наукових відділень майже за всіма напрямами природничих, гуманітарних і суспільних наук.



 Участь у фіналі беруть 1359 найкращих представників територіальних відділень МАН, що стали переможцями регіональних етапів конкурсу-захисту в 24 областях України, АР Крим, містах Києві і Севастополі. Зокрема, у відділенні філософії та суспільствознавства роботи подали 124 учасники, наук про Землю – 76, технічних наук – 120, математики – 71, економіки – 59, фізики і астрономії – 75, комп’ютерних наук – 121, історії – 124, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства – 135, мовознавства – 121, екології та аграрних наук – 146, хімії та біології – 187.



Проведенню конкурсу-захисту на новому якісному рівні і розширенню горизонтів наукового пізнання і наукового дослідження покликане сприяти запровадження нових секцій та відділень МАН. Для покращення діяльності перевантаженого різноманітними напрямами досліджень відділення філології та мистецтвознавства на його базі створено два окремі відділення – мовознавства, а також літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства. Усвідомлюючи актуальність питання підготовки висококваліфікованих спеціалістів з різних іноземних мов, викликану необхідністю постійного розширення та поглиблення міжнародних зв’язків нашої держави із зарубіжжям, структуру новоствореного відділення мовознавства доповнено секціями китайської та іспанської мов.



 Успішність процесу засвоєння учнями знань, розвиток умінь і навичок залежить від учителів, які є їхніми наставниками впродовж шкільного періоду навчання. Тому особливої ваги набуває підготовка майбутніх педагогів зі шкільної лави. З огляду на такі міркування і впроваджено секцію «Педагогіка».



 Загальновідомо, що водна оболонка Землі становить майже 71% земної поверхні. Це особливо актуалізує гідрологічні дослідження учнів МАН у новоствореній секції «Гідрологія» відділення наук про Землю, що передбачає вивчення водних ресурсів і водного балансу України і всієї планети.



 Виходячи з того, що журналістика є своєрідним соціальним інститутом, створеним з метою інформування соціуму про соціальну дійсність, а її найважливіша функція  – збір, опрацювання та поширення інформації в суспільстві, виправданим кроком на шляху вдосконалення роботи цієї секції стало переміщення останньої до складу відділення філософії та суспільствознавства. У структурі цього відділення зазнала змін також секція релігієзнавства та історії релігії, у рамках якої тепер здійснюються дослідження з теології.



 Слід відзначити високий рівень професійної компетенції членів журі, більшість із яких має багаторічний досвід роботи з учнівськими науково-дослідницькими роботами і в предметних комісіях конкурсу-захисту. У роботі секцій наукових відділень беруть участь академіки Національної академії наук України, доктори і кандидати наук провідних вищих навчальних закладів країни.



 Заплановані зустрічі відомих академіків НАНУ, членів президії МАН з юними дослідниками. Гостями конкурсу-захисту стануть також представники влади і бізнесу, фахівці провідних підприємств, відомі громадські діячі, науковці, журналісти, представники культури і мистецтва. Крім напруженої боротьби за призові місця, на учасників фіналу очікують багато призів, дипломів і приємних сюрпризів від організаторів конкурсу, а також нові знайомства, цікаві проекти і омріяне навчання у найкращих вишах країни. 



За матеріалами: http://man.gov.ua/ua/index



Версія для друку Опубликовано: 22 Березня 2013
Поділитись: