Науково-практична конференція, присвячена 290-й річниці з дня народження Г.С. Сковороди.

Науково-практична конференція, присвячена 290-й річниці з дня народження Г.С. Сковороди. 23 листопада в Історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського відбулася науково-практична конференція «Совість як чистий кришталь», присвячена 290-й річниці з дня народження Г.С. Сковороди. На межі двох періодів історії українського письменства височить постать видатного українського поета, педагога, просвітителя, філософа – Григорія Савича Сковороди. Поетичні твори, філософські трактати, листи, афоризми, які залишив нам у спадок Григорій Сковорода, – це джерело, з якого черпатимуть наснагу ще десятки нових поколінь.
«Великий наш філософ щедру залишив нам спадщину по собі: обсягом широку, змістовністю глибоку і щодо світогляду свого – чисту та моральну…»,  писав про Г. Сковороду Павло Тичина. У роботі конференції взяли участь слухачі відділень філософії та суспільствознавства, історії, української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Програма конференції була насиченою: це й екскурсія музеєм Михайла Грушевського, і виступ кобзаря Тараса Компаніченка, і повідомлення учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді про життя та творчість, філософсько-соціологічні погляди, літературно-музичну спадщину, етичне вчення Г. Сковороди. Молоді дослідники висвітлили також питання буття світу, концепції самопізнання, новаторства філософії Григорія Савича Сковороди, відмітили вплив ідей філософа на сучасність.

 У заключному слові директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» В.О. Васинюк висловив подяку співробітникам Історико-меморіального музею Михайла Грушевського і всім учасникам конференції. Також він відзначив дипломами учнів-членів Київської МАН, які виступали із доповідями.Версія для друку Опубликовано: 29 Листопада 2012
Поділитись: