Науково-практична конференція «Наука і молодь» (м. Мінськ)

Науково-практична конференція «Наука і молодь» (м. Мінськ) На запрошення Міністерства освіти Республіки Білорусь делегація з 26 учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді з 3 по 7 листопада перебувала у столиці Білорусі - місті-герої Мінську. У планах київських школярів було познайомитися зі своїми однолітками із Білорусі, почерпнути знання з історії та культури Білорусі, виступити на учнівській науково-практичній конференції.


Мета конференції – організація інтелектуального спілкування учнів, які займаються дослідницькою роботою; стимулювання наукової та проектної діяльності учнів; зміцнення зв'язків між сучасною академічною наукою, вищою і середньою школою.

Учасники конференції представляли свої дослідницькі проекти у гуманітарній, природничій та технічній секціях. Доповіді МАНівців викликали значний інтерес у їх однолітків з Мінська. Присутні зустрічали кожен виступ оплесками, а після – відбувалася жвава дискусія. За підсумками конференції усі учасники отримали сертифікати.

Програма  передбачала знайомство з історико-культурною спадщиною Білорусі: пізнавальні, культурні, екскурсійні заходи.

Оглядову екскурсію містом учні розпочали на площі Незалежності – головній адміністративній площі Мінська. МАНівці побачили головний корпус найстарішого навчального закладу Мінська – Білоруського державного педагогічного університету імені М. Танка, Дім Уряду, Червоний костьол.

Члени делегації побували у Меморіальному комплексі «Синам Вітчизни, які загинули за її межами», розташованому на штучному острові-пам’ятнику,  який мешканці Мінська називають «Островом сліз».

Учні відвідали Історико-культурний комплекс «Лінія Сталіна» – військово-історичний музей просто неба, в якому зібрана унікальна й найбільш повна експозиція військової техніки, артилерії, танків, авіації, стрілецької зброї, яка була в Білорусі, починаючи з часів Другої світової війни.

Завітали учні й до Національної бібліотеки Білорусі – сучасного інформаційного, науково-дослідницького, соціокультурного центру, в якому поєдналися високі технології, ультрасучасний дизайн і незвичайна архітектура.

Головний вхід до бібліотеки виконаний символічно у вигляді розкритої книги із зображеннями на тему розвитку світової і слов'янської писемності. Сховища бібліотеки нараховують близько 9 млн. екземплярів на різних носіях. Це друковані видання, рукописи, мікрокопії документів, електронні й інші матеріали, створені у Білорусі й інших країнах світу більш ніж 80-ма мовами.

Вразила юних гостей з України гранітна куля, яка обертається під дією води і символізує цінність знань, нескінченність пізнаваного світу. Під час екскурсії МАНівці піднялися на відкритий оглядовий майданчик, який знаходиться на висоті 73 м у верхній частині фондосховища бібліотеки. Учні насолодилися мальовничими видами столиці і розглянули віддалені об'єкти за допомогою бінокля панорамного виду.Вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді відвідали художню галерею «Університет культури», де побачили виставку «Постулат»,  присвячену стільцю як матеріальному об'єкту і художньому образу в різних жанрах образотворчого мистецтва. Галерея є головною виставкою кафедри народного декоративно-прикладного мистецтва Білоруського державного університету культури. Тут свої роботи виставляють не лише молоді художники, але й досвідчені майстри. Учні побачили твори живопису, графіки, фотографії, скульптури і декоративно-прикладного мистецтва.МАНівці також відвідали Державний музей історії театральної та музичної культури Республіки Білорусь. Найбільше їм сподобалася експозиція «Витоки театральної і музичної культури на білоруських землях», в якій вони побачили колекцію найперших музичних інструментів Білорусі: брязкальця, тріскачки, свистілки, жалійки, щипавки, які спершу застосовувалися як сигнальні знаряддя, наприклад, на полюванні, а з часом стали предметами мистецтва і супроводжували усі народні свята. Експозиція «Батлейка» розповіла учням про народний ляльковий білоруський театр. Для МАНівців співробітники музею показали народну драму – розіграли п'єсу «Цар Ірод».На завершення учасники заходу висловили щиру подяку організаторам за гостинність, отриманий досвід і нові знання, а також побажання перетворити конференцію на щорічно діючий міжнародний форум. Версія для друку Опубликовано: 11 Листопада 2014
Поділитись: