Науковці створили комп'ютер, який використовує «електронну кров»

«Ми повинні зробити суперкомп'ютери, які будуть в 10 тисяч разів енергоефективніші, – сказав науковець IBM, доктор Бруно Мішель. – Створивши систему з рідинним охолодженням і електричними мережами, ми в IBM Research зробили перші кроки до біонічних комп'ютерів завтрашнього дня».
Мозок споживає таку ж кількість енергії, як 20-ватна лампочка, і займає обсяг дволітрової пляшки. Він приблизно в 10 тисяч разів ефективніший, ніж будь-який сучасний комп'ютер. Вся річ у тому, що він використовує тільки одну надзвичайно ефективну мережу капілярів і кровоносних судин для транспортування тепла та енергії. Близько 40% його обсягу використовується для підтримки функціональних можливостей, і тільки 10% – для постачання енергії та охолодження.
Комп'ютер, тим часом, використовує 99% обсягу для охолодження і живлення, і тільки один відсоток для обробки інформації.
До 2060 року IBM планує створити настільний комп'ютер, продуктивність якого буде перевищувати продуктивність петафлопа, який сьогодні займає половину футбольного поля. Система IBM, відома як «окислювально-відновний потік», переміщує електроліти «крові», яка забезпечує енергією і відводить тепло.
«Примітно, що система рідинного охолодження, яка не тільки зберігає чіпи в межах робочих температур, а й забезпечує необхідну потужність, схожа на людську систему кровообігу, яка переносить тепло, а також енергію», – йдеться у звіті.
Як повідомив журналіст порталу «Cnet» Стівен Шенкленд, два типи рідини з електролітами, кожен з яких матиме протилежну полярність, будуть циркулювати через систему розподілу енергії. Електроліти будуть подорожувати по трубках, які ставатимуть все тоншими й тоншими. Їхня мінімальна товщина не перевищуватиме товщину людської волосини, а це означає, що їх можна буде використовувати там, де неможливо використовувати звичайні електричні дроти.
Зазначимо, що незабаром можна буде не боятися втопити або пошкодити телефон, адже науковці з каліфорнійського Інституту технологій розробили самовідновлювальні чіпи. Це означає, що мобільні гаджети та комп'ютери зможуть «лікувати» самі себе буквально за мікросекунди навіть у разі серйозних пошкоджень.
За матеріалами: http://nowyny.eu