Конкурс-захист в секції Технологічні процеси та перспективні технології!

Конкурс-захист в секції Технологічні процеси та перспективні технології! У відділенні технічних наук за графіком ІІ етапу Всеукраїнського Конкурсу-захисту захищаються вихованці секції Технологічні процеси та перспективні технології!

На постерному захисті в Zoom ми заслуховували роботи учнів столиці:

Максим Зажицький, 11 клас ліцею № 142, представив проєкт «Математичні методи вдосконалення рентгенівського знімку», ну дуже складний!

Єлизавета Лазарова, 11 клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», доповіла про свій проєкт «Рефлекторна V-подібна установка для підвищення ефективності сонячної батареї» та отриманий патент на корисну модель!

Злата Бічева, 10 клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», захищала проєкт «Гасіння лісових пожеж за допомогою високовольтної напруги», отримала безліч запитань.

Павло Герасимчук, 10 клас ліцею № 142, проєктом «Блискавка як джерело енергії» всіх здивував.

Денис Желязо, 10 клас ліцею № 142, ідеєю «Сонячна батарея на електросамокаті» викликав дитячі спогади.

Олексій Терещенко, 10 клас ліцею № 142, дослідженням «Використання плит для створення енергії на стадіонах» переніс нас на футбольне поле.

Тимур Градобик, 9 клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», захищав проєкт «Вітряний двигун з регульованою висотою» й розказав як побудував експериментальний макет.

Євгеній Кравчук, 9 клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», доповів про «Використання електростимуляції для вдосконалення людського тіла і мозку» та показав відео експерименту.

Ярослав Немченко, 9 клас Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», захоплений проєктом «Методи отримання кисню з вуглекислого газу» досліджував дерева-гіганти!

Платон Большаков, 8 клас Київського ліцею «ЕКО» № 198, захищав актуальний проєкт «Автоматична система дезінфекції», для якого створив робота із Lego!

Нелегко буде журі визначати кращі роботи, бо всі вони цікаві, різноманітні, унікальні!

 

У відділенні технічних наук Київської МАН в журі ІІ етапу Всеукраїнського Конкурсу-захисту працюють справжні вчені, досвідчені викладачі, фахівці з великої букви!

Журі секції Технологічні процеси та перспективні технології:

Голова журі – Олексій Дмитрович Кагляк, заступник завідувача кафедри з методичної роботи, доцент кафедри Лазерної техніки та фізико-технічних технологій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О.Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук;

Члени журі:

Олена Сергіївна Климук – доцентка кафедри Загальної та теоретичної фізики фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидатка фізико-математичних наук;

Вадим Володимирович Христенко, доцент кафедри Металознавства та термічної обробки Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського;

Віктор Володимирович Гаврилюк, інженер наукової лабораторії кріогенної техніки кафедри Загальної та теоретичної фізики фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського;

Секретар журі – Олег Володимирович Козленко, керівник секції Технологічних процесів та перспективних технологій Київської МАН, завідувач наукової лабораторії кріогенної техніки кафедри Загальної та теоретичної фізики фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, заслужений вчитель України.

Виконував обов'язки технічного адміністратора Михайло Сергійович Блощицин, доцент кафедри Лазерної техніки та фізико-технічних технологій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук.

Вболівали за учнів на постерному захисті та науковій конференції й спостерігали за відповідністю проведення Конкурсу завідувачка відділення технічних наук Станіслава Ігнатова та методистка Настя Пономаренко.

Свої проєкти учні презентували в режимі онлайн за допомогою  Zoom.  Всім приємно бачити стільки талановитих школярів, такі цікаві дослідницькі роботи, дуже складно членам журі буде визначити переможців!

 

Критерії заочного оцінювання:

1.Актуальність дослідження

2.Глибина аналізу проблеми дослідження. Наявність власної позиції автора

3.Системність у розкритті теми

4.Якість проведення дослідження. Аргументованість висновків

5.Відповідність вимогам оформлення наукових робіт

 

Критерії постерного захисту:

1.Дослідницький характер проєкту

2.Доцільність, коректність методів дослідження, відповідність висновків представленим результатам

3.Ступінь самостійності й особистий внесок автора в дослідження

4.Презентаційні навички, культура мовлення, вільне володіння матеріалом, вичерпність, змістовність та наукова коректність відповідей

5.Відповідність постера вимогам

 

Критерії оцінювання наукової конференції:

1.Актуальність теми дослідження

2.Чіткість, логічність і послідовність викладення матеріалу

3.Критичний аналіз досліджуваної проблеми зі зазначенням особистого внеску учасника в її вирішенні

4.Самостійність, оригінальність і доказовість суджень

5.Культура мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії (вичерпність відповідей і змістовність, наукова коректність поставлених запитань)

6.Кількість балів, що набрав учень за наукову конференцію

 

Напередодні вихідних завершився ІІ етап Всеукраїнського Конкурсу-захисту в секції Технологічні процеси та перспективні технології відділення Технічних наук Київської МАН: відбулась Наукова конференція та спілкування в режимі "Відкритий мікрофон"!


 

Конкурсанти отримали досвід доповіді на науково-технічній конференції онлайн, розповіли про результати досліджень, поділились планами майбутніх експериментів, поспілкувались з однодумцями).

Юні дослідники виступили перед членами журі - науковцями та викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського з цікавими, змістовними доповідями, які супроводжувались якісно оформленими презентаціями. Проєкти конкурсантів викликали інтерес всіх присутніх. Перший дотик до наукової спільноти дав їм можливість отримати навик ведення наукової дискусії, зовнішній погляд на результати свого дослідження та поштовх до подальшої дослідницької роботи!)

Деякі учні вже отримали патенти на корисну модель, другі тільки робили патентний пошук та оформлювали заявку – й це додало їм балів. Всі почули поради стосовно розвитку проєктів, удосконалення стартапів, поглиблення робіт.

Наприкінці Наукової конференції журі подякували всім конкурсантам за цікаві ідеї та змістовні доповіді, побажали учням успішного продовження своїх досліджень та експериментів, не зважаючи на складнощі на науковому шляху, порадили виходити за рамки звичайного, постійно покращувати свої презентаційні навички, вчитися доводити свою точку зору, розвивати впевненість у собі та своєї справі!)

Ще кілька спостережень та цитат:

Олена Сергіївна Климук, доцент кафедри загальної та теоретичної фізики Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат фізико-математичних наук, привітала усіх учасників із такою великою подією, як участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, подякувала їм за те, що обрали для себе нелегкий шлях науки, побажала продовжувати дослідження, бути більш відповідальними за свою наукову роботу, не зупинятися: «Приємно, що за нами в науку прийде саме таке покоління - допитливих і наполегливих!)»

Вадим Володимирович Христенко, доцент кафедри Металознавства та термічної обробки Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук, поділився враженням від участі в журі Конкурсу та учасників: «Позитивне! Всі молодці, всі якісно захистили свої дослідницькі роботи!» Порадив і далі удосконалювати свої проєкти.

Віктор Володимирович Гаврилюк, інженер наукової лабораторії кріогенної техніки кафедри загальної та теоретичної фізики Фізико-математичного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського, привітав всіх учасників конференції. Подякував, що знайшли в собі сили зробити цікаві науково-дослідницькі експерименти, не тушувались виступити на публіці. Порадив проводити більш обширний патентний пошук і оцінку вже готових схожих проєктів.

Голова журі Олексій Дмитрович Кагляк, заступник завідувача кафедри з методичної роботи, доцент кафедри Лазерної техніки та фізико-технічних технологій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О.Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук, підкреслив: «Ви вже всі переможці! Ви зробили над собою зусилля та розробили такі цікаві проєкти! Радію, що у вас є інтерес до науки, дослідів, досліджень. Зараз ви набуваєте досвід захистів та оприлюднення своїх доробок задля перемог на майбутніх наукових аренах! Раджу всім краще готуватись до захисту робіт, за правилами створювати постери, за вимогами - майбутні проєкти. У мене були різні враження залежно від презентацій та постерного захисту, від ваших робіт, поданих на заочне оцінювання. Я бажаю вам досягти своєї мети, шукати та знайти свій шлях, скорішого набуття необхідних навичок і вміннь!»

Керівник секції Олег Володимирович Козленко підкреслив, що у більшості учнів в житті - саме зараз - перший раз, коли з ними спілкуються, як з дорослими, як з науковцями. Сказав що всі - молодці!) І попередив про те, що у майбутньому цей досвід допоможе учасникам Конкурсу, незалежно від обраного шляху!)

Завідувачка відділення Технічних наук Станіслава Станіславівна Ігнатова підвела підсумки: «Вітаємо вас з позитивним досвідом участі у Конкурсі! Ми висловлюємо подяку вашим батькам, педагогічним і науковим керівникам за виховання таких допитливих юнаків та дівчат! Бажаємо вам енергії, творчого натхнення та наполегливої праці для того, щоб у майбутньому мати ще кращі результати та перемоги!»

Версія для друку Опубликовано: 17 Лютого 2021
Поділитись: