Наукова конференція для юних економістів «Світові транснаціональні корпорації»

Наукова конференція для юних економістів «Світові транснаціональні корпорації» Транснаціональні корпорації –це міжнародні компанії, що здійснють міжнародне виробництво промислових


продуктів на основі прямих іноземних інвестицій та маютьпрямий контроль над своїми закордонними філіями. 23 листопада на базі Економічного коледжу Державного вищого навчального закладу «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбулась спільна наукова конференція «Світові транснаціональні корпорації», присвячена 155-річчю від дня народження Генрі Форда, в якій взяли участь учні шкіл, ліцеїв та гімназій міста Києва, студенти коледжів, вчителі та керівники секцій відділення економіки Київської МАН.

Ініціатором та організатором заходу виступило відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді. Співорганізатором став Економічний коледж ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана».Метою наукової конференції було поширити серед покоління, що підростає, знання про транснаціональні корпорації, які виступають торговцями, інвесторами, розповсюджувачами сучасних технологій, стимуляторами міжнародної трудової міграції. Ці компанії відіграють провідну роль в інтернаціоналізації виробництва, у процесі розширення і поглиблення виробничих зв’язків між підприємствами різних країн. ТНК займають передові позиції у світовому виробництві в галузях електроніки, автомобілебудування, хімічній і фармацевтичній промисловості. З діяльністю ТНК пов’язані сподівання й розчарування більшості країн світу, оскільки ці корпорації створили розвинуту мережу  виробничої,  науково-технічної,  інвестиційної, торгової та культурної взаємозалежності країн і заклали   підвалини   глобальної  економіки. Із вступним словом перед присутніми виступила Ілікчієва Оксана Іванівна, заступник директора з наукової роботи Економічного коледжу ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» та керівник секції фінансів, грошового обігу та кредиту відділення економіки КМАНУМ. Пані Оксана висловила свої вітання та розповіла про співпрацю відділення економіки з коледжем, повідомила про наші спільні заходи та наголосила на підтримці прагнень молодих науковців досягати нові обрії майбутнього української науки.

Після цього учасники заходу переглянули яскраві мультимедійні презентації та почули цікаві виступи про такі світові транснаціональні корпорації, як: «Nestle», «Toyota», «Google», «L’Oreal», «Siemens», «Lego», «Michelin», «Walmart», «McDonald’s», «Mars Incorporated», «Apple», «Uber», «Sony», «SAP AG», «Adidas», «John Deer», «Microsoft», «Walt Disney», «Baker&Mckenzie», «Roshen», «Reuters Group pls», «Kraft Foods», «Lipton», «Samsung Electronics», «Ford», «Vodafone», «Yahoo!», «Bosch», «Coca-Cola». Також вони дізнались багато нового про: «ТНК і країни їх базування», «Українські ТНК: стан та проблеми», «Український бізнес – афера століття», «Глобальний виклик ТНК», «ТНК і приймаючі країни», «Створення українських ТНК – вимога часу», «Особливості діяльності транснаціональних банків на прикладі міжнародного фінансового конгломерату Citygroup».

Після завершення виступів Піліна Аліна Миколаївна, завідувач відділення економіки КМАНУМ, виступила із заключним словом, подякувала всім учасникам конференції за чудові доповідіта вручила грамоти за активну участь у заході.

Сподіваємося, що набуті знання допоможуть учням у написанні їхніх науково-дослідницьких робіт та на майбутнє спонукають досліджувати цю тему більш глибоко.

Версія для друку Опубликовано: 27 Листопада 2017
Поділитись: