Настановча сесія відділення української філології та мистецтвознавства

Настановча сесія відділення української філології та мистецтвознавства Наука потрібна народу. Країна, яка її не розвиває, перетворюється в колонію.


Фредерік Жоліо-Кюрі Наука – це завжди свято. Адже саме в ній людина здатна пізнати істину, сягнути в розпечені надра власної свідомості, відкрити себе в розвитку. Наука покликана наповнювати особистість знаннями, і сей її сокровенний посил приносить радість, натхнення і гармонію.     14 вересня 2016 року відділення української філології та мистецтвознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» запросило учнів, учителів, батьків на своє свято науки – настановчу сесію – традиційну урочисту акцію, що завше відбувається на початку нового навчального року. Святковою локацією уже вкотре стала концертна зала Київського палацу дітей та юнацтва.

Завідувачка відділенням, викладач Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук Іваненко Ірина Миколаївна у вітальному слові побажала учням наснаги, терпіння та плідної праці, а також зробила короткий огляд діяльності відділення у минулому навчальному році, закликавши вчителів до тісної співпраці, яка є надважливою в контексті організації навчального процесу.

 Опісля слово було надано керівникам секцій – фахівцям своєї справи, людям, які упродовж навчального року будуть надійними помічниками учнів-членів МАН у підготовці до Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Професор кафедри української мови НПУ імені М.П. Драгоманова, доктор філологічних наук, керівник секції фольклористики Леута Олександр Іванович у своєму виступі наголосив на важливості звернення до першовитоків української духовності, до тих незбагненних скарбів, які ще далеко не повністю переосмислені в багатьох аспектах: ментальному, моральному, і що важливо – науковому. Керівник найбільшої у відділенні секції української літератури, старший учитель української мови та літератури Єлісєєва Наталія Дмитрівна звернула увагу на один із стрижневих складників – учнівському виборі тем науково-дослідницьких робіт, який має перманентно розширюватися, адже розширюється коло літературних персоналій, подій, явищ, процесів.

 Завідувач відділу інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС», кандидат наук із соціальних комунікацій, керівник секції журналістики Іллюк Надія Олексіївна закцентувала увагу на ролі медіакомунікацій у житті інформаційного соціуму, який динамічно рухається, стрімко прогресуючи. Такий його розвиток має бути досліджений і науково переосмислений, оскільки наука має йти в ногу з реаліями – тільки симультанний їхній рух вважатиметься успішним.

Фахівець із словесної фольклористики, української мови та літератури, керівник секції мистецтвознавства Кирилюк Любава Вячеславівна наголосила на важливості мистецького вектора в науковій галузі. Мистецтво – це простір високого, патетичного, піднесеного, тому й аналітичне осягнення цієї площини має бути особливим. Окрім того, наукиня пообіцяла учням цікаву й насичену програму.

Доцент Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук, керівник секції української мови Сидоренко Олеся Михайлівна розповіла про специфіку лінгвістичних досліджень, а також про серйозність підготовки до контрольної роботи з базової дисципліни, яка є одним із складових Конкурсу-захисту. Адже учень не просто має бути обізнаним у сфері свого дослідження, але й володіти потужною базою емпіричних знань із української мови та літератури.

Член Національної спілки письменників України, аспірант Інституту літератури НАНУ, поет, літературознавець, керівник секції літературної творчості  Астапенко Ігор Анатолійович зробив акцент на специфіці науково-дослідницької роботи з літературної творчості, оскільки, окрім наукового підходу, вона передбачає ще й презентацію власного літературного хисту. Синтез наукового та креативного в ідеалі має складати цілісну органічну єдність.

Своїм досвідом навчання в Київській Малій академії наук та участі в Конкурсі-захисті поділилися з присутніми її випускники та минулорічні переможці.  11-класник Спеціалізованої школи №31 Дніпровського району, Президент школи, переможець ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт  Дмитро Спис завдячує своїми досягненнями в науці саме Київській Малій академії, адже саме вона відкрила в ньому науковий потенціал, збагатила багаж знань, сприяла духовному розвитку.  Вихованиця КПДЮ, нинішня студентка Київського Міжнародного університету, переможиця II (міського) етапу в секції журналістики Ольга Кацан розповіла про важливу роль навчання в КМАНУМ, адже воно не просто мало визначний вплив на розвиток її особистості, але й допомогло успішно скласти ЗНО.

Учениці Київської гімназії східних мов №1, переможиці II (міського) етапу в секції української літератури Анастасія Дячина та Ірина Напненко поділилися своїми відкриттями в національній літературі. Навчання в секції спонукало їх до особистого знайомства з живими класиками української поезії та прози, а також надихнуло на власну творчість, продемонстровану під час виступів.Після урочистої частини учні, батьки та вчителі мали можливість поспілкуватися з керівниками секцій та з’ясувати всі необхідні деталі.Свято науки можливе лише за умови наполегливої та сумлінної праці, тому відділення української філології та мистецтвознавства закликає всіх до спільного руху до наукових тріумфів. Ми – готові, а ви?    Версія для друку Опубликовано: 15 Вересня 2016
Поділитись: