Нас вітають із 10-річчям Київської МАН

Нас вітають із 10-річчям Київської МАН Нам – 10 років, і як же це приємно – отримувати вітання від науково-освітянської еліти Києва та України! Маємо честь приймати на свою адресу такі слова:

Шановна Ірино Юріївно!
Шановні колеги та учні!


 

Від імені Відділення фізики і астрономії Національної академії наук України, а отже фізиків нашої країни, і себе особисто щиро вітаю викладачів, допоміжний склад і учнів Малої академії наук з 10-річчям від дня заснування.
Ювілей – чудова нагода, щоб ще раз засвідчити багаторічне існування нерозривної зв’язки науки і техніки, єдність і перспективність якої ваші педагогічні “батьки” та “діди” зрозуміли досить давно, і в Україні, зокрема в Києві, була створена ціла структура, призвана ввести в прекрасний світ науки нові й нові покоління її майбутніх носіїв.
Мабуть, слово «Мала» дещо не відображає «Велику» роль, яку відіграє МАН у підготовці освідчених і висококваліфікованих кадрів нашої країни. Це особливо важливо тепер, коли, як засвідчує досвід, фундаментальна і прикладна наука в усьому світі набула розквіту, постійно вимагаючи креативного та енергійного поповнення. Дуже добре, що у нас знайшовся ентузіаст – Станіслав Олексійович Довгий, – який, очолюючи МАН, прагне, аби її вихованці були практично фахово підготовлені. До вас йдуть найбільш талановиті і навіть ризикові школярі, які не бояться ставити перед собою цілі найвищого рівня і задачі найвищої складності, оскільки лише так можна підготувати майбутніх Боголюбових, Глушкових, Ландау, Корольових, Патонів тощо.
Не секрет, що фізичний (в усіх значеннях) та й взагалі природничий рівень випускників загальноосвітніх шкіл України невпинно спадає (або, скажу м’якіше, не зростає) ключову роль вашої академії неможливо переоцінити.
Ваші випускники демонструють міжнародний рівень підготовки та спроможність у майбутньому ефективно працювати над вирішенням найсучасніших наукових проблем.
І це стосується як фундаментального, так і прикладного напрямів. При цьому викликає глибоку повагу й те, що Мала академія, крім чисто природничих, опанувала інші спеціалізації підготовки висококласної молоді, а саме: інформатику, науки про життя, а також, що принципово, гуманітарні напрями.
Звертаюсь до теперішніх школярів – майбутніх студентів, а потім вчених: коли ви, сподіваюсь, почнете працювати у науково-дослідних інститутах різного профілю і схочете зростати як фахівці і не дряхліти як фізичні особи, щиро раджу не втрачати тісних зв’язків з своєю alma mater та наступними поколіннями школярів. Навчайте їх і вчиться у них, розвиваючи свої вміння і свій кругозір. Якщо ви не навчатимете молодь, що йде за вами, ви почнете старіти, і, як наслідок, швидко відірветеся від справжньої науки або техніки.
Ось такий маленький ювілейний завіт дозвольте вам разом з побажаннями подальшої плідної співпраці у зв’язці вчитель-учень і передати сьогодні від імені всіх тих, хто займається наукою і чекає на вас у скорому майбутньому.

 

З повагою,
Локтєв Вадим Михайлович,
академік-секретар відділення фізики і астрономії
Національної академії наук України

Версія для друку Опубликовано: 14 Грудня 2020
Поділитись: