Надсучасні лабораторії Київської політехніки – польовий майданчик юних дослідників відділення технічних наук Київської МАН

Талановитий Данило Ядов з секції матеріалознавства, учень 9 класу спеціалізованої школи № 49 з поглибленим вивченням французької мови, проводить науково-дослідницьку роботу за темою: "Електронно-променева обробка важких сплавів", використовуючи установку СВ-112. Робота присвячена отриманню важких сплавів на основі вольфраму, які застосовуються в оборонній промисловості для створення захисних екранів від радіації та ураження техніки бронебійними снарядами. Перевагою даної технології отримання важких сплавів є висока швидкість процесу (10-15 хвилин) порівняно з традиційними методами (декілька годин). В роботі планується визначити густину, твердість та структуру важких сплавів на основі вольфраму.
Юні науковці Олександр Семененко та Сергій Савенко, учні 10 класу гімназії НПУ ім. М.П. Драгоманова, слухачі секції "Технологічні процеси та перспективні технології", вивчають технологічні режими електронно-променевої обробки отримання зносостійкого шару сталевих виробів. Наразі вони працюють над темою: «Електронний промінь як технологічний інструмент 21 століття» та досліджують технологію електронно-променевої обробки сталі, яка дозволяє отримати твердий зносостійкий шар на її поверхні при збереженні високої міцності середньої частини.
Приємно вразило, що оператором установки електронно-променевої обробки матеріалів СВ-112 працює вихованець відділення технічних наук Київської МАН, випускник інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського, а на теперішній час аспірант кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Василь Ткачук.
Ми переконані, що заняття на такому високотехнологічному обладнанні стануть стартом у велику науку для тих, хто прагне зробити свій внесок у пізнання ще непізнаного у цьому світі, а інтелекту й завзятості київським «малим академікам» не займати. Per astera ad astra (Через терени до зірок)!