На запрошення Президії НАН України Київ відвідала висока китайська делегація у складі керівників BAST

На запрошення Президії НАН України Київ відвідала висока китайська делегація у складі керівників BAST Пекінська науково-технологічна асоціація (BAST), до якої входять 303 інститути із загальною кількістю понад 400 000 членів, має головним завданням створення умов для збереження і розвитку науково-технічного потенціалу Китаю, стимулювання розвитку науки і технологій, підготовку висококваліфікованих кадрів, організацію обміну та розширення співпраці з іншими країнами. Щорічно на її базі проводяться Пекінські міжнародні конкурси юнацької науково-технічної творчості, в яких беруть участь представники близько 15 країн Азії, Америки, Африки, Європи, а також Австралії. Автори найкращих проектів нагороджуються золотими і срібними медалями та дипломами. В 7-ми Пекінських конкурсах (2007-2013 рр.) брала участь науково-освітянська делегація від України, сформована на базі Київської Малої академії наук учнівської молоді і Київського Палацу дітей та юнацтва. Молоді науковці з України, серед яких були і студенти – колишні вихованці МАН − завжди вдало виступали на цьому престижному науковому форумі і здобували переважно золоті медалі.


18 червня на запрошення Президії НАН України до Києва прибула висока китайська делегація у складі керівників BAST: першого віце-президента BAST Ся Цян, директора департаменту досліджень і публікацій Лі Цзіньтао, директора департаменту міжнародних відносин Сюй Юе, директора Пекінського центру розвитку й популяризації науки Хі Dan та директора інформаційного центру BAST Чжан Сяoyин.

19 червня в Президії НАН України китайську делегацію зустрічали керівники НАН України: А.Г. Наумовець, віце-президент НАН України, та С.В. Мякушко, завідувач відділу міжнародних відносин. На зустрічі також були присутні: О.А. Машков проректор з наукової частини Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Мінприроди України; О.Є. Стрижак – заступник директора Національного центру «Мала академія наук України»; В.І. Назаренко віце-президент Київської Малої академії наук учнівської молоді, провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України; В. Скріпін − помічник президента Спілки наукових та інженерних об'єднань України. На зустрічі мова йшла про співпрацю між науковими установами України і Китаю в галузі науки і техніки. Сторони дійшли згоди про важливість подальшого розвитку співробітництва, у тому числі, в галузі екології. Велику увагу було приділено співпраці в освітянській сфері. Китайські колеги високо оцінили рівень наукової підготовки нашої молоді. Вони висловили вдячність за делегування юних українських науковців на Пекінські міжнародні конкурси науково-технічної творчості молоді. Було досягнуто домовленості щодо розробки і проведення в майбутньому певних спільних заходів, спрямованих на виховання наукової зміни.

 Після зустрічі в Президії НАН України китайська делегація завітала до Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна, на прикладі якого її членів ознайомили з науково-дослідницькою роботою учнівської та студентської молоді в академічних установах. Тут вона мала зустріч з директором Інституту академіком С.В. Комісаренком, якого, до речі, 2012 р. було нагороджено орденом Дружби Китайської Народної Республіки за значний внесок в українсько-китайське співробітництво в галузі новітніх біотехнологій.

Після того наші китайські колеги ознайомилися з експозицією Меморіального музею академіка О.В. Палладіна, матеріали якого містять свідчення про розвиток біохімічної науки в Україні і, зокрема, в Інституті біохімії, засновником якого був видатний вчений-біохімік і громадський діяч Олександр Володимирович Палладін. Музей також виконує роль осередку для відвідування, спілкування та виховання учнівсько-студентської молоді.

Члени китайської делегації отримали задоволення від проведених зустрічей, результатів переговорів та досягнутих домовленостей. Особливо їм запам’яталася церемонія зустрічі в аеропорту «Бориспіль», в якій взяли участь члени українських делегацій на Пекінському конкурсі різних років та представниця Київської МАН, методист відділення екології та аграрних наук  О.М. Ісаченко. Тепло, з хлібом на вишиваних рушниках, в національному одязі зустріли китайських гостей юні кияни. Сторони обмінялися сувенірами і  сфотографувалися на пам’ять. На завершення хочу додати, що від Пекінської науково-технологічної асоціації надійшло запрошення научасть представників України у наступному, 34-му Пекінському юнацькому конкурсі науково-технічної творчості. Голова науково-освітянської делегації Українина 27 − 33-му Пекінському юнацькому міжнародному  конкурсі науково-технічної творчості   Володимир НазаренкоВерсія для друку Опубликовано: 26 Червня 2013
Поділитись: