Міжнародний проект «Соціоterra – майбутнє світу» успішно продовжує свою роботу

Міжнародний проект «Соціоterra – майбутнє світу» успішно продовжує свою роботу Комунальний позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді» забезпечує реалiзацiю потреб своїх вихованців у самореалізації та професійному самовизначенні, розвиває їх творчий потенціал у сфері культури, мистецтва, наукових знань, техніки, виробництва, життєвої практики. Особливо великий потенціал для розвитку, вдосконалення творчих здібностей учнів дає проектна діяльність у стінах Київської Малої академії наук. Широкого спектра питань торкнувся міжнародний проект «Соціоterra – майбутнє світу», який надає можливість учасникам навчитися працювати самостійно, ставити і вирішувати завдання дослідницького і пошукового характеру, відстоювати отримані результати, критично їх оцінювати і обговорювати, впевнено почуватися під час будь-яких публічних виступів.


У рамках проекту започатковано номінації: «Від чистого соціуму – до чистої планети», «Від джерел – до джерел», «Караван поколінь»,  які    передбачають проведення заходів, націлених на включення учнівської молоді в активну практичну роботу зі збереження й охорони пам’яток природи, біорізноманіття, культурних та архітектурних пам’яток, вивчення історичної, культурної спадщини, діяльності меценатів минулого і сьогодення, видатних історичних постатей, особистостей сучасності. З цією метою продовжується співпраця Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» з Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця».

 13-14 червня   делегація  від  Київської  Малої  академії  наук  у   складі   завідувача   відділення  наук  про  Землю  З.О. Курлової,  завідувача   відділення  історії  С.М. Сивенко і методиста відділення історії Т.В. Хорольської взяла участь у ХІІ  Батуринських читаннях, присвячених 285-й річниці з дня народження К. Розумовського та 20-річчю створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Захід був організований НІКЗ «Гетьманська столиця», Чернігівським національним педагогічним університетом ім. Т.Г. Шевченка, Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. У читаннях взяли участь 46 науковців та дослідників, які виступили з 44 доповідями та повідомленнями.

У перший день конференції для учасників, які приїхали заздалегідь, було проведено екскурсії до Батуринського Миколо-Крупицького монастиря, а також показано оновлену експозицію Будинку генерального судді В. Кочубея  та інші об’єкти заповідника.14 червня  пленарний день розпочався реєстрацією учасників та гостей конференції у Батуринському будинку культури. Потім у фойє, біля виставки  «20-років «Гетьманській столиці», було проведено спеціальне погашення власної марки, випущеної заповідником до 20-річчя заснування.Пленарне засідання розпочала генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва. До присутніх з вітальними словами звернулися учасники та гості конференції. Від імені Київської Малої академії наук з вітаннями і словами вдячності  за плідну співпрацю до керівництва та співробітників НІКЗ «Гетьманська столиця» звернулась завідувач відділення наук про Землю З.О. Курлова. Зінаїда Олександрівна коротко ознайомила присутніх із методами і формами діяльності Київської Малої академії наук учнівської молоді, а також вручила Н.Б. Ребровій примірники перших друкованих видань юних вихованців Київської МАН.

Методист відділення історії Т.В. Хорольська представила до уваги присутніх доповідь на тему «Експонати фондової колекції музеїв як предмет дослідження учнями-членами Київської Малої академії наук».Конференція пройшла на високому науковому рівні,  її організатори і учасники зробили свій внесок у велику і благородну справу вивчення історичної спадщини українського народу.Ще один захід в рамках проекту «Соціоterra – майбутнє світу» дав можливість доторкнутись до історії нашої держави, відкрив можливості виховання в учнів національної свідомості, почуття належності до рідної землі, народу, патріотизму, відданості Батьківщині.Версія для друку Опубликовано: 18 Червня 2013
Поділитись: