Міжнародний форум-зустріч «Дніпро єднає»

Саме тому у грудні 2012 року розпочав свою роботу проект «Соціоterra − майбутнє світу» серед пріоритетних завдань якого є формування соціально значущих якостей особистості учнів, спонукання їх до екологічного руху, до участі у пошуках шляхів вирішення соціально-економічних проблем через оприлюднення результатів їхніх досліджень у засобах масової інформації; створення екологічно свідомої особистості, яка здатна задовольняти власні потреби так, щоб при цьому не нівечити природу; донесення до владних структур, громадських проблем, піднятих у проекті; формування вмінь визначати форми й способи своєї участі в житті суспільства.
З цією метою 28 вересня 2013 року в рамках проекту «Соціоterra − майбутнє світу» на схилах Дніпра біля пам’ятника Магдебурзькому праву відбувся Міжнародний форум-зустріч представників учнівської та студентської молоді України, Росії, Білорусі «Дніпро єднає». Ініціатором і організатором проведення форуму виступила Київська Мала академія наук учнівської молоді за підтримки «Российского центра науки и культуры». Партнерами проведення форуму стали Всеукраїнська екологічна громадська організація «МАМА-86», Український гідрометеорологічний інститут, спеціалізована школа № 265 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу.
З вітальним словом до присутніх звернувся Васинюк В.О. – директор Київської МАН. Він привітав усіх гостей та учасників форуму, подякував всім тим, хто активно долучився до ідеї створити міжнародний «Учнівсько-молодіжний парламент басейну Дніпра». Адже наші держави об’єднує спільна екологічна проблема – збереження спільної історико-культурної та природничої спадщини слов’янських народів, які проживають в регіоні Дніпровського басейну. Питання збереження та відтворення природних ресурсів наших країн та навколишнього природного середовища є одним із основних та пріорітетних завдань.
Привітати учасників та висловити ідею проведення форуму було доручено і автору проекту «Соціоterra − майбутнє світу» Курловій З.О, завідувачу відділення наук про Землю КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».
«Шановні учасники, гості, присутні!
Вітаю Вас з відкриттям першого міжнародного форуму-зустрічі учнівської та студентської молоді України, Росії, Білорусі «Дніпро єднає» в рамках міжнародного проекту «Соціоterra – майбутнє світу».
Незабаром виповниться рік, як розпочав свою роботу проект.
Працюючи в його рамках учнівська та студентська молодь серед багатьох проблем соціально-економічного, еколого-економічного характеру, проблем збереження історично-архітектурного надбання слов’янських народів, вивчає питання збереження природного навколишнього середовища, очищення водних ресурсів, особливо басейну Дніпра. А оскільки від витоків до гирла Дніпро протікає територією трьох держав: Росії, Білорусі, України, то виникла ідея провести ряд заходів із зазначених проблем спільно з учнями, студентською молоддю трьох держав. Адже води Дніпра та його приток використовують для побутових і промислових потреб жителі дванадцяти густозаселених областей Росії, Білорусі, України. На берегах річки розташовані кілька десятків великих і малих міст, в тому числі столиця України місто Київ.
Дуже приємно, що форум об’єднав однодумців, молодь, небайдужу до стану водних ресурсів сьогодення і майбутнього. Попереду нас чекає багато планів і завдань не на один рік. Бажаю всім, хто приєднується і підтримує нас, творчої наснаги!»
Київська МАН має на меті залучити учнів та студентську молодь до практичних дій з проблем екології Дніпровського басейну, стимулювати творчу і наукову діяльність з пошуку шляхів збереження й охорони водних ресурсів, розповсюдження знань щодо раціонального водокористування Дніпровського басейну, зміцнити міжнародне та міжрегіональне співробітництво учнівської і студентської молоді Росії, Білорусі, України, привернути увагу громадськості, керівних органів до проблем екології Дніпровського басейну.
Також з виступами до учасників звернулись і почесні гості:
• Директор Національного центру «Мала академія наук України» – Лісовий О.В.;
• заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України – Чунарьов О.В.;
• заступник начальника Дніпровського басейнового управління водних ресурсів – Дремлюга І.М.;
• президент Всеукраїнського благодійного фонду «Дніпро» – Арканова-Чорна О.Ю.;
• голова правління Брянського регіонального благодійного фонду імені братів Могилевцевих – Кеня І. О;
• радник Посольства республіки Білорусь в Україні – Порфіянович Ю.В.;
• координатор водного напрямку Всеукраїнської екологічної громадської організації «Мама-86» – Цвєткова Г. М.;
• завідувач кафедри соціології та соціального управління Академії праці, соціальних відносин і туризму – Барматова С.П.;
• головний спеціаліст-експерт Представництва Росспівробітництва в Україні – Муравйов А. М.;
• депутат Чернігівської обласної ради – Міклухо-Маклай Н.П.;
• представник екологічного клубу однодумців «ЛОТОС» коледжу економіки, права та інформаційних технологій Університету економіки і права «КРОК» – Шульга Євгенія;
• учениця Київської СШ №239, дійсний член МАН – Добровольська Катерина;
• учениця УГЛ КНУ імені Тараса Шевченка – Нестерчук Юлія;
• учениця Деснянської гімназії м. Києва – Карпенко Юлія;
• учениця Брянського ліцею № 2 імені М.Ломоносова – Яковлева Варвара.
Окрім виступів учасникам та гостям форуму-зустрічі було запропоновано:
- виставку виробів із глини, учнівських малюнків та плакатів на екологічну тематику;
- виступ самодіяльного народного ансамблю «Українська пісня», художній керівник − заслужений працівник культури України Роман Черепаха;
- виступ дитячого етнографічного ансамблю СШ №265 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу «Райдужні дударики», художній керівник − вчитель музики, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Суровикіна Ольга Петрівна;
- виконання українських пісень ученицею гімназії № 178, дійсним членом МАН Желєзновою Емілією;
- майстер-клас виробів з глини, виготовлення дарунків Дніпру з глини;
- хороводи-здравиці Дніпру.
Проведення форуму – знакова подія не тільки для Київської Малої академії наук учнівської молоді, а й для всієї екологічної спільноти трьох держав. Саме тому відбулося урочисте підписання угод про співпрацю між Київською Малою академією наук учнівської молоді та Брянським ліцеєм №2 ім. Ломоносова, Брянським регіональним суспільним благодійним фондом імені братів Могилевцевих та Дніпровським басейновим управлінням водних ресурсів.
На закінчення зустрічі завідувач відділу навчальної роботи КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Карчина Л.Я. озвучила пропозицію про звернення до Посольств Росії та Білорусі щодо створення молодіжної робочої групи з розробки Програми діяльності міжнародного молодіжного парламенту «Дніпро єднає» і встановлення Міжнародного єдиного Дня Дніпра.
Форум закінчився прогулянкою учасників по Дніпру на науково-дослідницькому судні Українського гідрометінституту «Георгій Готовчиць», де завершальним яскравим акордом дійства став обряд дарування Дніпру виробів з глини, який символічно поєднав учнів 3-х держав для вирішення спільної екологічної мети.