Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний досвід охорони, збереження та популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини»

Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний досвід охорони, збереження та популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини» 23–24 вересня в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулася міжнародна науково-практична конференція «Міжнародний досвід охорони, збереження та популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини», присвячена 70-річчю з дня заснування ЮНЕСКО. У роботі конференції взяли участь керівники секцій та учні-члени відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді.


З вітальним словом до учасників конференції звернулись: радник Президента України Юрій Петрович Богуцький, перший заступник Міністра культури України Ігор Дмитрович Ліховий, генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Павлович Михайлина. Серед почесних гостей були: начальник Управління охорони нерухомої культурної спадщини та заповідників Міністерства культури України Яків Якович Діхтяр, перший секретар Секретаріату Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Антон Миколайович Барабуля.

Від імені Президента України Петра Порошенка учасників та гостей конференції привітав радник Президента України Ю.П. Богуцький. Він відзначив актуальність обміну досвідом з питань охорони, збереження та популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини на міжнародному рівні, а також закликав присутніх до пошуку методів, зокрема дипломатичних та політичних, які допоможуть захистити культурне надбання України та світу в умовах погіршення рівня міжнародної безпеки та стабільності.

Від імені Уряду України учасників та гостей привітав з початком роботи конференції перший заступник Міністра культури України І.Д. Ліховий. Він наголосив на важливості місії, яку виконують працівники пам’яткоохоронної сфери. Питання безпеки в системі охорони пам’яток п. Ліховий назвав питанням особливого звучання, якому слід приділити належну увагу.

У роботі конференції взяли участь представники Азербайджану, Білорусії, Болгарії, Великобританії, Греції, Грузії, Литви, Польщі, Німеччини – фахівці пам’яткоохоронної сфери, реставратори, дослідники та працівники провідних музеїв та заповідників. Було заслухано 18 доповідей, присвячених проблемам охорони пам’яток, реставрації та реконструкції об’єктів Всесвітньої культурної спадщини.Науковий форум став платформою для обговорення сучасного стану охорони та збереження українських та європейських пам’яток, внесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пріоритетних завдань державних та громадських організацій зі збереження та популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини, інноваційних технологій в охороні й популяризації об’єктів всесвітньої культурної спадщини, перспектив поповнення Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.Версія для друку Опубликовано: 28 Вересня 2015
Поділитись: