Медіагігієна під час пандемії Covid-19

Медіагігієна під час пандемії Covid-19 Навчилися мити руки, а як оздоровити свій інформаційний простір? Заплануйте 3 зустрічі з медіапсихологом в Zoom щосереди о 17.00. Міні-цикл відеоконференцій у межах волонтерського проекту #Онлайн_Коло Лектор - Найдьонова Любов Антонівна, доктор психологічних наук, член-кореспондент НАПН України, лауреат Державної премії України з науки і техніки (соціогуманітарні науки, 2019).

Має 15 років досвіду медіапсихологічних досліджень і наукового керівництва експериментальною медіаосвітою в Україні. Розроблені і впроваджені рекомендації для медіавиробників. Авторські навчальні програми і багаторічний досвід викладання журналістам і психологам. Керівництво секцією "Медіапсихологія" Київської малої академії наук учнівської молоді.
Перша зустріч 15 квітня: Медіагігієна і медіаімунітет: психологічні виклики карантину та інфодемії. Психологічні ризики і ресурси карантину. Психологічні небезпеки інфодемії. Медіапсихологічні феномени карантину. Примхлива динаміка інформаційного простору. Тривожний інформаційний вир. Медіаімунітет. Форми медіагігієни. Подвійна медіапсихологічна динаміка – як опанувати інформаційні загрози і саморегулювати інформаційну поведінку. Медіафільтри. Медіадієти. Сенсорне перезавантаження.
Друга зустріч 22 квітня: Медіагігієна дистанційної роботи. Трансформація звичної комунікації і стосунків в умовах соціальної самоізоляції та тривожного інформаційного виру. Медіапсихологічні феномени віддаленої роботи. Медіаризики прозорості меж приватності. Кібербулінг і медіанасильство. Медіагігієна: захисні психологічні «маски і спецзахисти». Самоорганізація і синхронізація часу і простору на різних дистанціях. Емоції і мислення у медіа-опосередкованій дистанційній груповій роботі, веденні перемовин, управлінні процесами. Медіатравматизація і посттравматичне зростання.
Третя зустріч 29 квітня Медіагігієна освіти. Рефлексія вимушеного буму дистанційної освіти. Телеосвіта і відлуння в соціальних мережах. Некритичне критичне мислення і дефіцити логіки: повернення до психології мислення. Медіапсихологічні феномени освітніх інновацій та екзистенційні пошуки і переосмислення: у чому сенс (не)дистанційної школи? Мотиваційні прірви дистанційної освіти. Медіапсихологія навчальної мотивації і медіагігієна. Як привчати дитину і підлітка до медіагігієни. Сімейна медіаосвіта. Медіагігієна під час карантину: як допомогти дитині і підлітку, враховуючи вікові психологічні особливості кіберсоціалізації та індивідуальні особливості інформаційної поведінки. Нові виклики для медіаосвіти.
Запитання усіляко вітаються, відповіді – на кожній наступній зустрічі. За найбільш цікаве запитання приз за підсумками кожної зустрічі – справжня паперова книжка з автографом автора поштою!

Зареєструватися для всіх зустрічей можна лише один раз, запрошення після реєстрації:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZEuce2sqTsqE9NR980SyHObofqdQ_Sdg32e

Версія для друку Опубликовано: 13 Квітня 2020
Поділитись: