МАНівці на Х ювілейному Всеукраїнському фестивалі науки

МАНівці на Х ювілейному Всеукраїнському фестивалі науки 19 травня відбулися святкові заходи, присвячені Всесвітньому дню вишиванки. Також наприкінці весни Україна відзначає Дні науки. Всесвітній день вишиванки – наймолодше свято незалежної України, яке набуло всеукраїнського значення лише за останні кілька років. День української вишиванки не є звичайним святом. Найпростіше в ньому — це красиві і натхненні українці у національному прадавньому одязі. А найскладніше, найважливіше значення — це формування суспільства, яке цінує і розуміє свою історію і традиції, а отже, може бути єдиним і будувати своє майбутнє. Адже тільки свідомі нації стають сильними і розвиненими. День вишиванки — це день усвідомлення себе українцем і єднання зі своєю нацією.
А юні науковці відсвяткували цей день новими досягненнями!Відповідно до плану Всеукраїнських організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю, (Наказ МОН від 06.04.15 №400), 19 травня  відбувся Х Всеукраїнський фестиваль науки, у рамках якого була проведена виставка-презентація наукових досягнень установ НАН України, у тому числі і досягнень вихованців Київської Малої академії наук учнівської молоді.Метою проведення заходу в Україні є широке інформування суспільства про наукові досягнення вітчизняних наукових установ, демонстрація нових завершених конкурентоспроможних науково-технічних розробок, які уже впроваджені або можуть бути впроваджені у виробництво, з метою забезпечення заміщення імпортної продукції вітчизняними аналогами, що не поступаються зарубіжним або перевершують їх за основними якісними показниками.

Захід відбувся на базі Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона (за адресою:  м. Київ, вул. К. Малевича, 11 (колишня назва – вул. Боженка).Демонстрували цікаві винаходи учні-члени секції робототехніки Київської МАН, яка працює на базі спеціалізованої школи № 304 та МНВК Святошинського району під керівництвом Соколова В.А., Лучковського А.І., та інших секцій відділення технічних наук Київської МАН:
 • Житник Дмитро – Київський науково-природничий ліцей № 145;


 • Руденко Максим, Харламова Катерина, Вербило Валентин, Осичанський Дмитро, Шатохін Олексій, Мартин Кирило, Концеба Вадим, Пономаренко Іван, Бусленко Данило – спеціалізована школа № 304;


 • Жартовська Єлизавета – гімназія «Академія»;


 • Глушко Богдан – Технічний ліцей Дніпровського району;


 • Жабура Яна, Д’ячкова Дар’я – Технічний ліцей Національного технічного університету України «КПІ»;


 • Марич Андрій – Авіакосмічний ліцей ім. І. Сікорського Національного авіаційного університету;


 • Безбах Володимир – Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер»;


 • Согоян Тигран - Київський коледж міського господарства;


 • Чичилова Марта – середня загальноосвітня школа № 37.На виставці були присутні:
 • заступник міністра освіти і науки, доктор фізико-математичних наук Максим Віталійович Стріха;


 • науковці Національної академії наук України;


 • директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Васильович Лісовий;


 • директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» Володимир Олексійович Васинюк;


 • завідувач відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій КМАНУМ Ольга Миколаївна Гуменна;


 • завідувач відділення технічних наук КМАНУМ Попова Вікторія Едуардівна;


 • керівник секції робототехніка Соколов Віктор Анатолійович.

Усі присутні відзначили високий рівень поданих на виставку розробок. Крім того, учні  представляли свої роботи англійською мовою, що теж свідчить про неабияку підготовку. А найбільш незабутнім моментом, мабуть, для них стало отримання грамот НАНУ з рук першого віце-президента цієї установи, академіка Антона Григоровича Наумовця!Як бачимо, чимало розробок було представлено старшокласниками зі Святошинського району столиці. Такі високі результати можливі тільки за комплексної підготовки учнів: з програмування − у спеціалізованій школі № 304 та МНВК,  і теоретично − у КМАНУМ під егідою Національного центру «МАНУ». Версія для друку Опубликовано: 23 Травня 2016
Поділитись: