МАНівці на фестивалі LEGIO Historica

МАНівці на фестивалі LEGIO Historica


17 листопада на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся черговий багатолюдний захід – історико-популярний фестиваль LEGIO Historica 2018, на який завітали керівники та вихованці відділення історії Київської МАН. У головному корпусі Університету зібралась уся історія в одному просторі! Мета фестивалю – популяризація історії та історичних студій, зокрема, в його межах відбулася низка книжкових презентацій.

Офіційне відкриття фестивалю відбулося у Музеї історії Університету. Зі словами привітання до присутніх звернувся доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Іван Патриляк.

50 – саме стільки подій приготували для відвідувачів організатори фестивалю – студенти-історики спільно з викладачами та адміністрацією свого факультету.

У 5 із лишком годин їм вдалося втиснути десятки лекцій від найкращих українських істориків, презентацій книг та фільмів, театралізованих екскурсій, виставок, майстер-класів, виступів реконструкторів, дискусій, книжковий ярмарок (видавництва LAURUS, Ніка-Центр, Кліо, Критика, Темпора, Пенмен), історичні настільні ігри, конкурси та ще безліч сюрпризів. До слова, на локаціях гостям допомагали зорієнтуватися близько 40 волонтерів, а власне підготовка до фестивалю тривала цілий місяць.

Юні історики, завітавши на фестиваль, змогли знайти для себе те, що кожному було до душі: найцікавіші заходи за участю провідних істориків, журналістів та громадських активістів, що працюють у сфері популяризації історії; презентаційні локації книг, які справді варто, цікаво і корисно читати; познайомилися із тим, як популяризувати історію за допомогою мікроблогу, послухали про середньовічний бестіарій, дізналися, де і як люди займаються бортництвом та реконструюють стародавні човни, як писались і читалися літописи та багато іншого.

«Фестиваль, безперечно, вдався, бо наші лектори підготували як свій найкращий, перевірений матеріал, так і виступали з абсолютно новими темами», – організатори LEGIO Historica 2018. 

Отже, історія може бути не тільки повчальною та цікавою, вона, виявляється, неймовірно жива та захоплива!

Версія для друку Опубликовано: 19 Листопада 2018
Поділитись: