22 червня учні-члени відділення наук про Землю Київської МАН відвідали одне з найчудовіших та, певною мірою, найзагадковіших місць Києва − Китаївську пустинь. Керівник секції географії та ландшафтознавства Т.В. Слободянюк провела захопливе заняття, в ході якого розповіла не тільки про історичне минуле пустині, а й про її унікальне навколишнє середовище. Це і своєрідний мікроклімат, що формується в урочищі Китаєво між трьома високими дніпровськими пагорбами, і численні 4-х-рівневі печери, створені в лесових товщах та використовувані монахами для усамітнення (а в одній з них навіть є храм), і природні відслонення на унікальних ландшафтах. По дну урочища, що розкинулось на крутих схилах Китаївського яру, протікала річка Китайка, на якій збудовано невеликі ставки.
До речі, Китаївська пустинь здавна була відома своїми садами, якими опікувались досвідчені садоводи з чернечої братії. У 1860-ті роки тут був навіть створений виноградник.
Маленька довідка: Китаївська пустинь не має нічого спільного з пустелею. Це православний монастир в Китаєво, а пустинь – це православне чернече поселення, зазвичай віддалене від основного монастиря. Раніше пустинями називали невеликі общини монахів, які мали не більше одного храму.
У ході екскурсії в наших вихованців виникло багато ідей щодо нової тематики науково-дослідницьких робіт, які будуть написані у відділенні наук про Землю Київської МАН.