Майстер-клас «Мистецтво презентації»

Майстер-клас «Мистецтво презентації» 19 листопада учні-члени відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді та їхні педагогічні керівники взяли участь у майстер-класі «Мистецтво презентації», який спеціально для них провела Ярина Ключковська, директор з корпоративних комунікацій та соціальних програм компанії «Майкрософт Україна» і, до речі, наша випускниця.


У заході взяли участь близько сорока юних економістів та вчителів економіки таких загальноосвітніх навчальних закладів столиці, як: ліцей № 144 ім. Г. Ващенка, Ліцей політики, економіки, права та іноземних мов, Технічний ліцей Дніпровського району, Економіко-правовий ліцей Деснянського району, гімназія № 30 «ЕкоНад», Коледж економіки, права та інформаційних технологій Університету економіки та права «КРОК» тощо.

Цікаво, що ця унікальна подія відбулася безпосередньо у конференц-залі компанії «Майкрософт Україна», яка гостинно відчинила перед МАНівцями свої двері. В очікуванні заходу учні мали можливість оцінити сучасний кольоровий дизайн приміщень, роздивитися демо-зону з останніми інноваціями компанії та збагатитися новими враженнями у зоні сучасних сенсорних розваг. Кожен учасник майстер-класу одержав на згадку інтелектуальну гру з символікою компанії.Ярина Ключковська акцентувала увагу школярів на основних бар’єрах, які не дозволяють донести зміст презентації до слухачів та глядачів, зокрема: перевантаженість текстом та картинками, абстрактними поняттями, цифрами та даними, занадто яскравий фон слайдів, складні спеціальні та анімаційні ефекти, відсутність емоційності та надмірна серйозність доповідача. Вона поділилася з учнями десятьма правилами ефективної презентації, а саме:
 1. Менше (простіше) = краще.


 2. Презентація – це історія з викликом, боротьбою та розв’язкою.


 3. Презентація створюється не для автора, а для аудиторії, тому не треба перетворювати її на конспект.


 4. Подвійне кодування ідеї словами та зображеннями.


 5. Одна думка – один слайд.


 6. Головне не слайди, а зміст та ідея.


 7. Дійова особа – ви.


 8. Великі літери краще сприймаються (шрифт – не менше 20, краще 60).


 9. Не більше трьох кольорів у презентації (основний, другорядний та акцент).


 10. Планування та підготовка (у тому числі, відповідей на можливі питання).

Ярина Ключковська зазначила, що Power-point – це лише інструмент, який не допоможе, якщо не приділити належної уваги змісту виступу. Вона продемонструвала кілька фрагментів учнівських презентацій та вказала на явні помилки, яких краще уникати, ознайомила аудиторію з моделлю процесу комунікації. Експерт зазначила, що навички публічної презентації з’являються лише з досвідом.Після майстер-класу старшокласникам було запропоновано поставити запитання, а найбільш активні та допитливі (Ящуринська Юлія, учениця 9 класу ліцею№ 144 ім. Г. Ващенка та Корженко Олексій, студент І курсу Коледжу економіки, права та інформаційних технологій) одержали спеціальні призи – фірмові кофти з логотипом компанії «Майкрософт».На завершення Ярина Ключковська закликала учнів цінувати інтелектуальну працю інших людей і ніколи не порушувати авторських прав, не займатися плагіатом та не користуватися неліцензійним програмним забезпеченням.Співробітники відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді висловлюють вдячність:
 1. Ярині Ключковській, директору з корпоративних комунікацій та соціальних програм компанії «Майкрософт Україна», за проведення змістовного та корисного майстер-класу;


 2. Ользі Свириденко, керівнику програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна», за активне сприяння в організації та проведенні заходу.Сподіваємося, що юні економісти скористаються одержаними знаннями та вміннями і підготують блискучі презентації результатів власних наукових дослідженьнайближчим часом.Версія для друку Опубликовано: 21 Листопада 2012
Поділитись: