Майстер-клас із робомейкерства для юних економiстів від Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування "Дім роботів/ RoboHouse"

Майстер-клас із робомейкерства для юних економiстів від Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування "Дім роботів/ RoboHouse" На думку Осами Хатіба, видатного представника роботехнічної спільноти Стендфордського університету, робототехніка -одна з найважливіших галузей нинішніх науково-технічних трансформацій, адже вона чинить глибокий вплив на людей, їх спосіб життя та виробництво. Робототехніка -це прикладна наука, що опікується проектуванням, розробкою, будівництвом, експлуатацією та використанням роботів, а також комп'ютерних систем для їх контролю, зворотнього зв'язку та обробки інформації. Термін "роботехніка" запропонував письменник-фантаст Айзек Азімов у 1942 році. У поточному роцi обсяг глобального ринку роботів у світі склав 14,4 млрд. доларiв. Враховуючи актуальнiсть цієї індустрії, 22 жовтня відділення економіки Київської МАН організувало інклюзивний безкоштовний майстер-клас із робомейкерства для найменших вихованців від Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування "Дім роботів/ RoboHouse". У ньому взяли участь учні Школи юного науковця Київської МАН та діти з БФ "З теплом в сердці". Місцем проведення стала "Цитрус академія" у ТЦ Городок Gallery. Експертна організація була обрана невипадково, адже Дім роботів було визнано кращим освітнім проектом 2018 року в Україні, Київська МАН підписала з ним Меморандум про співпрацю. Захід відбувся у рамках проектів відділення економіки Київської МАН "Занурення у бізнес" та "Економісти без меж".


Ведучим майстер-класу виступив Вадим Хавроненко, тренер компанії "Дім роботів". Учні 3-6 класiв одержали унікальну можливість створити роботів на платформі Arduino та опанувати ази мови програмування "С". З великим азартом тестували малюки датчики звуку та руху, активували різні пристрої, зокрема, лазер та асинхронний мотор. Надзвичайно приємно, що участь у заході залюбки взяли як хлопці, так і дівчата. На занятті всебічно розкривалася архітектура плати Arduino Uno. Учні одержали незабутній досвід програмування на персональних ноутбуках, вони особисто писали код для завантаження на мікроконтроллер! На майстер-класі розглядалися способи застосування самих роботів та комплектуючих для них, сучасні тенденції ринку роботів.

 


Попереду зацікавлених МАНівців чекає навчання, спрямоване на створення конкретних моделей роботів.

 


Висловлюємо вдячність керівництву Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування "Дім роботів/ RoboHouse" в особах директора Влада Котова, а також юриста та спеціаліста з розвитку бізнесу Дениса Скрипки - за професійну організацію заходу для юних науковців.

 


Запрошуємо учнів молодших та середніх класів разом із наставниками приєднуватися до різноманітних майбутніх заходів відділення економіки у рамках діючих проектів "Занурення у бізнес" та "Економісти без меж".Версія для друку Опубликовано: 28 Жовтня 2019
Поділитись: