Літня школа Київської МАН: подорож в минуле

Особлива увага під час зустрічі була зосереджена саме на цивілізації майя, що існувала в Центральній Америці приблизно з 1500 р. до н. е. до іспанського завоювання у ХVІ столітті. Давня цивілізація майя – одна з найяскравіших цивілізацій доколумбової Америки - була такою високорозвиненою, що дотепер дивує світ. Це «культура-загадка», «культура-феномен», повна суперечностей та парадоксів. Вона породила величезну кількість запитань, на які і досі не має відповідей. Юні дослідники з інтересом поринули у світ історії, математики, астрономії, архітектури, синтезу мистецтв, писемності, календарів давньої цивілізації.
Надзвичайно приємно підкреслити той факт, що першим у світі ключі до дешифрування писемності майя віднайшов український вчений Юрій Валентинович Кнорозов, розроблений ним метод створив базу для роботи із писемністю давньої цивілізації. Його науковий здобуток беззаперечно визнають вчені провідних країн світу.
Сподіваємось, що аналіз культурних надбань цивілізацій стародавнього світу допомогли юним дослідникам у розумінні основних культурно-історичних цінностей давніх цивілізацій, їх місця в системі світової культури, для формування наукового уявлення про світобудову, філософські та релігійні картини, цивілізаційні процеси, а також у виборі тем для майбутніх наукових досліджень.