Лекція на тему «Ембріональні стовбурові клітини та шляхи їх диференціювання»

Лекція на тему «Ембріональні стовбурові клітини та шляхи їх диференціювання» 8 лютого 2012 року відбулося чергове заняття в рамках лекторію «Передові рубежі біології» Університету юних біохіміків, який понад 20 років працює при Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України. Учні-члени відділення хімії та біології, відділення екології та аграрних наук Київської Малої академії наук учнівської молоді, учні шкіл і ліцеїв Києва (№ 198, 211, 145, 142, 287, 241, 179, 116, 71, 116, 33) та медичної гімназії № 33 зустрілися з керівником Центру молекулярних і клітинних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктором медичних наук, професором Білько Надією Михайлівною. Серед слухачів були і майбутні учасники Всеукраїнської олімпіади з біології. Тема лекції «Ембріональні стовбурові клітини та шляхи їх диференціювання» на сьогодні є досить актуальною. Адже науковці низки передових лабораторій світу намагаються розробити методи індукції спрямованої диференціації стовбурових клітин у нейрони, клітини епітелію та інші клітинні лінії з метою їх застосування в медицині. Надія Михайлівна розпочала лекцію з історії відкриття та дослідження ембріональних стовбурових клітин. Потім були розглянуті такі питання:


  • розвиток бластоцисти перед імплантацією;


  • джерела та типи ембріональних стовбурових клітин; 


  • характеристика гемопоетичних стовбурових клітин; 


  • теорії гемопоезу; 


  •  джерела гемопоетичних клітин людини;


  • дитячий та дорослий гемопоез та ін.



Слухачі Університету мали можливість перед лекцією побувати в лабораторіях Інституту та ознайомитися з тематикою наукових досліджень одного з провідних наукових установ НАН України. Із зацікавленістю вони слухали розповіді завідувача лабораторії оптичних методів дослідження Горчева В.Ф., старшого наукового співробітника групи електронної мікроскопії Чернишова В.І., наукового співробітника лабораторії нанобіотехнологій Канюка М.І. Науковці продемонстрували учням роботу сучасних приладів та устаткування, що застосовуються під час проведення біохімічних та біотехнологічних досліджень.



Дещо стомленими, але з гарним настроєм розходилися після лекції юні біохіміки, екологи, лікарі, біотехнологи … Участь у таких заходах завжди справляє глибоке враження і запам’ятовується на довгий час, а інколи і допомагає у виборі майбутньої професії.



Нагадуємо, що заняття лекторію регулярно проводяться в Інституті біохімії у другу середу місяця о 16.30. Запрошуються всі, хто бажає, й учнівська та студентська молодь зокрема.



 



Версія для друку Опубликовано: 10 Лютого 2012
Поділитись: