Лекція "Міжклітинні месенджери: як клітини спілкуються між собою"

Лекція "Міжклітинні месенджери: як клітини спілкуються між собою" 26 лютого 2021 року о 17-00 відбудеться онлайн - зустріч з викладачкою Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольгою Цимбалюк, докторкою біологічних наук, професоркою кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики. Темою науково-популярної лекції буде: "Міжклітинні месенджери: як клітини спілкуються між собою".

Клітини у багатоклітинних організмах постійно обмінюються інформаційними сигналами – хімічними молекулами. Така здатність клітин сприймати та реагувати на сигнали, що виникають поза межами плазматичної мембрани відіграє визначальну роль у підтриманні життєздатності організму. Міжклітинні хімічні сигнальні молекули (їх іще називають міжклітинними або первинними месенджерами) зумовлюють різноманітні, але при цьому специфічні й однозначні реакції клітин, наприклад, передавання сигналів нейромедіаторів нейронами, гормональна регуляція,  правильне розташування клітин при розвитку зародка, активацію або пригнічення експресії окремих генів, активацію чи призупинення  мітозу, програмовану загибель клітини, зміни метаболізму тощо. Не зважаючи на те, що клітини організму обмінюються великою кількістю месенджерних молекул, існують лише близько десяти консервативних механізмів для розпізнавання позаклітинних сигналів та трансдукції їх у внутрішньоклітинні зміни.

Під час лекції будуть розглянуті загальні властивості первинних месенджерів, найбільші класи позаклітинних і внутрішньоклітинних сигнальних механізмів, а також як вони інтегруються між собою та трансформуються  у специфічні біологічні функції.

 

Всіх, хто зацікавився означеною темою, запрошуємо долучитись до Zoom - Meeting.

Деталі за посиланням: ID: 585 477 6822 Password: 0lxH98

Версія для друку Опубликовано: 24 Лютого 2021
Поділитись: