Лекція для учнів відділення економіки від спеціалістів Platinum Bank

Лекція для учнів відділення економіки від спеціалістів Platinum Bank Мабуть, кожен з нас неодноразово замислювався над тим, куди ж зникають так важко зароблені гроші? Адже велика кількість людей не може дозволити собі похід до кафе чи кінотеатру, придбати омріяний предмет гардеробу чи будь-яку іншу примху. А декому навіть не вистачає коштів «дотягнути» до наступної заробітної плати без позик. Виникає запитання: «Чому? Як розрахувати свій бюджет правильно?». Співробітники відділення економіки Київської Малої академії наук учнівської молоді звернулися з цим питанням до спеціалістів Platinum Bank, які люб’язно погодилися провести лекцію з фінансової грамотності.


Зустріч відбулася 22 листопада у спеціалізованій школі № 255. Денис Чудля – начальник відділу організаційного розвитку Управління навчанням, розвитку та контролю якості Департаменту управління персоналом Platinum Bank, керуючись власним досвідом, розробив схему розрахування, управління та економії власного бюджету, якою він і поділився з учнями 10-х класів шкіл Дарницького району.

Молодий спеціаліст з самого початку захопив увагу юних економістів, перетворивши звичну для всіх нудну лекцію на дружню розмову. Денис розповів, як правильно та ефективно розпланувати свій бюджет та поділився з учнями своєю власною дев’ятирічною практикою, відмітивши, що вже п’ять років з дев’яти йому вдається планувати свої витрати з великою економією, яку в подальшому кожен може використати для досягнення своїх цілей та бажань. Адже, навчившись раціонально розподіляти кошти, кожна людина матиме можливість заощаджувати певну суму на досягнення своїх мрій. Денис правильно зазначив: «Хочеш змінити світ – почни з себе», і вже разом ми зможемо зробити свій крок у напрямку розвитку економіки країни.

Знайомі та зрозумілі рекламні ролики, які супроводжували навчальну частину, спонукали дітей активно обговорювати тему та висловлювати своє бачення проблеми фінансової неграмотності та можливі варіанти її вирішення.

Для закріплення теоретичної частини лектор запропонував невелике практичне заняття. Вся аудиторія поділилася на чотири команди: дві команди писали на картках всі можливі види доходів; а дві інші – види витрат. Команди презентували свої роботи біля дошки. Наприкінці кожен зміг побачити закономірність доходу і витрат. Учні дізналися, що ефективне планування бюджету складається з:
  • визначення середнього місячного доходу;


  •  щоденного контролю та фіксування витрат;


  • планування щомісячних незмінних витрат;


  • відкладання певної резервної суми коштів (щомісячно!);


  • визначення залишку.

Саме залишок складає показник ефективності планування бюджету. І саме цим залишком ви можете розпорядитися на свій власний розсуд.Як виявилося − нічого складного! Все просто, швидко і зрозуміло навіть для дошкільнят. Проблема полягає лише в необізнаності величезної кількості людей у питаннях фінансової грамотності, у нерозумінні людей − з чого ж почати і як навчитися економити. Завдяки соціальному проекту Platinum Bank та лекціі Дениса Чудлі ми на крок наблизилися до розуміння такої актуальної у наш час теми. Сподіваємось, найближчим часом така наука, як фінансова грамотність, стане доступна всім і кожному.

Тож використовуйте свої гроші з розумом – і у вашому гаманці завжди знайдуться кошти на виконання омріяних бажань!

Версія для друку Опубликовано: 25 Листопада 2016
Поділитись: