Лабораторія винахідників у Мистецькому Арсеналі

Лабораторія винахідників у Мистецькому Арсеналі Майбутнє нашої країни значною мірою залежить від підростаючого покоління, від того, наскільки обізнаними будуть сьогоднішні школярі щодо передових ідей, технологій, відкриттів у всіх галузях людських знань.


Інноваційні освітньо-розвивальні проекти  для дітей – це новий вектор сучасної освіти, новий простір для розвитку юних талантів. Одним з таких освітньо-розвивальних проектів, який стартував 5 вересня 2012 року в рамках комплексної  Інноваційної програми розвитку для дітей та молоді, є проект SPARK!LAB.

Цей новий унікальний проект вперше в Україні відкрив  у своїх стінах Мистецький Арсенал спільно із Центром ім. Лемельсонів Смітсонівського інституту США в Україні та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал».  Проект урочисто відкривали: Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, Посол США в Україні Джон Теффт, координатор освітніх проектів Центру ім. Лемельсонів Тріша Едвардс, генеральний директор Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна, директор Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» Ольга Вієру.Окрім почесних гостей, на відкритті були присутні представники преси, мас-медіа, педагогічної, учнівської та батьківської громадськості, молодіжних організацій.   Унікальність цього проекту полягає у дивовижному поєднанні мистецтва та технологій в єдину програму, через яку діти, граючись, пізнають, досліджують, вивчають навколишній світ, а також мають можливість створити власні винаходи. Особливість проекту SPARK!LAB  − це  проведення  майстер-класів, презентацій, лекцій, семінарів, круглих столів, корисних для дітей, батьків, педагогів, всіх представників українського освітнього середовища, паралельно з іншими програмами для розвитку дітей та молоді.

Загалом на відкритті було презентовано багато інноваційних винаходів, цікавих як для дітей, так і для дорослих. Паралельно працювали інтерактивні станції. Розважальні програми були зосереджені на двох основних освітніх засадах: по-перше, винахід – це  процес, по-друге, – кожна людина може стати винахідником.У ході гри діти не тільки практично знайомляться  з новими для них явищами, а ще й вчаться  по-новому розуміти силу винахідництва. Атмосфера, яка панує в стінах Мистецького Арсеналу, спонукає дітей до творчого розвитку. Адже так приємно дати уяві трохи простору та спробувати створити щось нове своїми руками з  великого асортименту матеріалів, інструментів та технологій для дослідження.  Тут народжуються   ідеї та реалізуються дитячі мрії.

SPARK!LAB є одним із кращих освітніх проектів у світі. Він уже понад12 років є одним з найуспішніших освітніх проектів Музею американської історії і зразком освітньої програми, яка активно реалізується  в культурних та мистецьких закладах США. Відтепер цей проект є актуальним  і для України, адже він поєднує у собі багатолітній світовий досвід, який допоможе вивести на новий рівень якість  освіти та залучити якомога більше дітей до  позашкільної діяльності.Організатори  дуже сподіваються, що  започаткування даного проекту в Україні сприятиме всебічному  інтелектуальному та творчому розвитку  нашого молодого покоління.Версія для друку Опубликовано: 12 Вересня 2012
Поділитись: