Київська МАН успішно завершила 2017-2018 навчальний рік!

Київська МАН успішно завершила 2017-2018 навчальний рік! 25 травня у великій концерт-залі «Колізей» Торгово-промислової палати України святково й урочисто Київська Мала академія наук учнівської молоді провела свою традиційну завершальну підсумкову сесію. На початку заходу юні науковці столиці – учні Київської МАН – переможці та призери Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, призери міжнародних інтелектуальних конкурсів, їхні наставники – педагогічні та наукові керівники, вчителі шкіл, представники Управлінь освіти районів міста Києва, батьки учнів, представники організацій-партнерів, що формували призовий фонд для талановитих дослідників, мали змогу поспілкуватися під час кави-брейку та оглянути виставку відділень Київської МАН. Після ознайомлення учасників підсумкової сесії з виставкою-презентацією розпочалася офіційна церемонія свята – виконання гімну України та виступи із привітаннями від почесних гостей.


Ведучим заходу став журналіст Олексій Ананов.



На початку свята перед запрошеними гостями виступила Ірина Поліщук, директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Ірина Юріївна привітала всіх з успішним завершенням 2017-2018 навчального року та висловила впевненість, що  вихованці Київської МАН зможуть досягти висот на теренах науки і освіти, в органах влади України, у вітчизняному та міжнародному бізнесі. Пані директор зазначила: «Цього року багато чого було вперше! Вперше законодавець – Верховна рада України – у законі «Про освіту» визначила Малу академію наук провідником, лідером освіти наукового спрямування. Вперше очільник Кабінету Міністрів України, виконавчої гілки влади, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про амбіційні плани для українців: стати стартап-нацією. Своєю присутністю на відкритті Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ він підтвердив, що уряд вважає МАН важливішою ланкою у цьому процесі. І вперше, під час закриття цього найпрестижнішого інтелектуального змагання, Секретар РНБО Олександр Турчинов визначив міжнародний статус центру ЮНЕСКО і сподівання держави на підвищення міжнародного іміджу України саме через діяльність МАН як центру юнацької науки для 20-ти держав Європи.



Уже багато років поспіль науковцями-школярами опікуються поважні вчені Національної академії наук України. Ось і цього разу присутні з великою цікавістю слухали виступ президента Малої академії наук України, академіка НАН України Станіслава Олексійовича Довгого. У вітальній промові вчений неодноразово наголошував на тому, що Київська Мала академія наук учнівської молоді є інноваційним майданчиком для формування наукового потенціалу країни, тому приречена бути в авангарді.



Президент Київської Малої академії наук учнівської молоді, академік НАН України, ГеройУкраїни Віктор Григорович Бар'яхтар, віце-президент НАН України, академік НАН України Анато́лій Глі́бович Загоро́дній, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України Максим Сергійович Гальченко у вітальних промовах звернули особливу увагу на необхідність поповнення наукового співтовариства країни молодими кадрами, підняття престижу науково-дослідницької діяльності.



Особливістю цієї підсумкової сесії стало підписання меморандуму про співпрацю між Київською Малою академією наук та компанією «Антиплагіат» – українським розробником сервісу перевірки академічних текстів на плагіат Unicheck та сервісу визначення авторства EMMA.



Кульмінацією святкового дійства стало нагородження грамотами Національної академії наук України та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) вихованців Київської МАН – переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, які цього року вибороли 40 медалей, зокрема 11 золотих, що є найкращим результатом серед регіональних відділень Малої академії наук України, а також 14 срібних та 15 бронзових. Почесними грамотами було нагороджено 6 вихованців Київської МАН, переможців міжнародних конкурсів у 2017-2018 н. р., 60 наукових та педагогічних керівників учнівських дослідницьких робіт.



Усі нагороджені вихованці отримали також цінні призи від Київської МАН та нагороди від партнерів заходу: книжкові видання від науково-видавничої ради НАН України та Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України; квитки з відкритою датою до Київського зоологічного парку загальнодержавного значення; подарункові сертифікати на безкоштовний перегляд фільму у форматі повнокупольного кіно від Київського планетарію.



Золоті медалісти Київської МАН одержали  запрошення на концерт симфонічної музики до Колонного залу імені М.В. Лисенка Національної філармонії України. Семеро обраних переможців – запрошення на майстер-клас з робототехніки від Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Дім роботів» («ROBO.HOUSE»); троє вихованців – сертифікати на навчання від компанії «DEPS» для проходження навчального курсу «Побудова та технічна експлуатація волоконно-оптичних ліній зв’язку»; один вихованець – сертифікат на безкоштовну бізнес-консультацію з ведення стартапу від Міжнародного бізнес-акселератора «Business Sharks».



Почесною відзнакою Київської МАН «Золота сова» та почесними грамотами було нагороджено 12 найкращих представників освітніх закладів столиці:



• районних управлінь освіти м. Києва – Голосіївського, Солом’янського, Шевченківського, Святошинського;



• закладів загальної середньої освіти м. Києва, які за результатами ІІ (міського) етапу конкурсу-захисту показали вагомі результати: гімназію № 283, спеціалізовану школу    № 196, гімназію біотехнологій № 177;



• наукових товариств учнів, які показали високі досягнення за результатами ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів  МАН України – гімназію «Академія», НВК «Домінанта», ліцей «Наукова зміна», Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», гімназію № 178.



Керівники найкращих навчальних закладів та районів столиці за результатами науково-дослідницької роботи одержали нагороди від партнерів заходу: запрошення на кіносеанс до артхаус-кінотеатру «Кінопанорама» та подарункові сертифікати на перегляд фільму у форматі повнокупольного кіно від Київського планетарію.



Подяками відзначено і давніх вірних партнерів Київської МАН:



- Інститут історії України Національної академії наук України;



- Інститут географії Національної академії наук України;



- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», зокрема хіміко-технологічний факультет;



- Київський міжнародний університет;



- Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;



- фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка; -



- факультет історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П Драгоманова;



- кафедру екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету;



- Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» Солом’янського району м. Києва;



- Коледж економіки, права та інформаційних технологій ВНЗ «Університет «КРОК»»;



- Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України;



- Національний науково-природничий музей НАН України;



- Київський Палац дітей та юнацтва та багато інших.



Музичний супровід заходу здійснив творчий колектив «Гуляйгород», який досліджує і відтворює традиційну інструментальну музику, обрядові та побутові пісні, а також танці території Середнього Подніпров’я.



Висловлюємо вдячність партнерам весняної підсумкової сесії за надання призового фонду для нагородження юних наукових талантів столиці та їхніх наставників:



- Національній академії наук України;



- Національному центру «Мала академія наук України»;



- Київському зоологічному парку загальнодержавного значення;



- Київському планетарію;



- Національній філармонії України;



- Компанії «DEPS»;



- Міжнародній лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Дім роботів» («ROBO.HOUSE»);



- Артхаус-кінотеатру «Кінопанорама»;



- Міжнародному бізнес-акселератору «Business Sharks»;



- Українському філіалу компанії P.A.T.Profi.



Висловлюємо вдячність усім присутнім на урочистій підсумковій сесії Київської МАН 2017-2018! Бажаємо вам досягти нових вершин на теренах науки наступного навчального року!



Версія для друку Опубликовано: 30 Травня 2018
Поділитись: