Київська МАН успішно завершила 2017-2018 навчальний рік!

Ведучим заходу став журналіст Олексій Ананов.
На початку свята перед запрошеними гостями виступила Ірина Поліщук, директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді». Ірина Юріївна привітала всіх з успішним завершенням 2017-2018 навчального року та висловила впевненість, що вихованці Київської МАН зможуть досягти висот на теренах науки і освіти, в органах влади України, у вітчизняному та міжнародному бізнесі. Пані директор зазначила: «Цього року багато чого було вперше! Вперше законодавець – Верховна рада України – у законі «Про освіту» визначила Малу академію наук провідником, лідером освіти наукового спрямування. Вперше очільник Кабінету Міністрів України, виконавчої гілки влади, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про амбіційні плани для українців: стати стартап-нацією. Своєю присутністю на відкритті Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ він підтвердив, що уряд вважає МАН важливішою ланкою у цьому процесі. І вперше, під час закриття цього найпрестижнішого інтелектуального змагання, Секретар РНБО Олександр Турчинов визначив міжнародний статус центру ЮНЕСКО і сподівання держави на підвищення міжнародного іміджу України саме через діяльність МАН як центру юнацької науки для 20-ти держав Європи.
Уже багато років поспіль науковцями-школярами опікуються поважні вчені Національної академії наук України. Ось і цього разу присутні з великою цікавістю слухали виступ президента Малої академії наук України, академіка НАН України Станіслава Олексійовича Довгого. У вітальній промові вчений неодноразово наголошував на тому, що Київська Мала академія наук учнівської молоді є інноваційним майданчиком для формування наукового потенціалу країни, тому приречена бути в авангарді.
Президент Київської Малої академії наук учнівської молоді, академік НАН України, ГеройУкраїни Віктор Григорович Бар'яхтар, віце-президент НАН України, академік НАН України Анато́лій Глі́бович Загоро́дній, директор Інституту обдарованої дитини НАПН України Максим Сергійович Гальченко у вітальних промовах звернули особливу увагу на необхідність поповнення наукового співтовариства країни молодими кадрами, підняття престижу науково-дослідницької діяльності.
Особливістю цієї підсумкової сесії стало підписання меморандуму про співпрацю між Київською Малою академією наук та компанією «Антиплагіат» – українським розробником сервісу перевірки академічних текстів на плагіат Unicheck та сервісу визначення авторства EMMA.
Кульмінацією святкового дійства стало нагородження грамотами Національної академії наук України та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) вихованців Київської МАН – переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, які цього року вибороли 40 медалей, зокрема 11 золотих, що є найкращим результатом серед регіональних відділень Малої академії наук України, а також 14 срібних та 15 бронзових. Почесними грамотами було нагороджено 6 вихованців Київської МАН, переможців міжнародних конкурсів у 2017-2018 н. р., 60 наукових та педагогічних керівників учнівських дослідницьких робіт.
Усі нагороджені вихованці отримали також цінні призи від Київської МАН та нагороди від партнерів заходу: книжкові видання від науково-видавничої ради НАН України та Комісії по роботі з науковою молоддю НАН України; квитки з відкритою датою до Київського зоологічного парку загальнодержавного значення; подарункові сертифікати на безкоштовний перегляд фільму у форматі повнокупольного кіно від Київського планетарію.
Золоті медалісти Київської МАН одержали запрошення на концерт симфонічної музики до Колонного залу імені М.В. Лисенка Національної філармонії України. Семеро обраних переможців – запрошення на майстер-клас з робототехніки від Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Дім роботів» («ROBO.HOUSE»); троє вихованців – сертифікати на навчання від компанії «DEPS» для проходження навчального курсу «Побудова та технічна експлуатація волоконно-оптичних ліній зв’язку»; один вихованець – сертифікат на безкоштовну бізнес-консультацію з ведення стартапу від Міжнародного бізнес-акселератора «Business Sharks».
Почесною відзнакою Київської МАН «Золота сова» та почесними грамотами було нагороджено 12 найкращих представників освітніх закладів столиці:
• районних управлінь освіти м. Києва – Голосіївського, Солом’янського, Шевченківського, Святошинського;
• закладів загальної середньої освіти м. Києва, які за результатами ІІ (міського) етапу конкурсу-захисту показали вагомі результати: гімназію № 283, спеціалізовану школу № 196, гімназію біотехнологій № 177;
• наукових товариств учнів, які показали високі досягнення за результатами ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України – гімназію «Академія», НВК «Домінанта», ліцей «Наукова зміна», Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ», гімназію № 178.
Керівники найкращих навчальних закладів та районів столиці за результатами науково-дослідницької роботи одержали нагороди від партнерів заходу: запрошення на кіносеанс до артхаус-кінотеатру «Кінопанорама» та подарункові сертифікати на перегляд фільму у форматі повнокупольного кіно від Київського планетарію.
Подяками відзначено і давніх вірних партнерів Київської МАН:
- Інститут історії України Національної академії наук України;
- Інститут географії Національної академії наук України;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», зокрема хіміко-технологічний факультет;
- Київський міжнародний університет;
- Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
- фізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка; -
- факультет історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П Драгоманова;
- кафедру екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету;
- Політехнічний ліцей НТУУ «КПІ» Солом’янського району м. Києва;
- Коледж економіки, права та інформаційних технологій ВНЗ «Університет «КРОК»»;
- Національний ботанічний сад ім. М. М. Гришка НАН України;
- Національний науково-природничий музей НАН України;
- Київський Палац дітей та юнацтва та багато інших.
Музичний супровід заходу здійснив творчий колектив «Гуляйгород», який досліджує і відтворює традиційну інструментальну музику, обрядові та побутові пісні, а також танці території Середнього Подніпров’я.
Висловлюємо вдячність партнерам весняної підсумкової сесії за надання призового фонду для нагородження юних наукових талантів столиці та їхніх наставників:
- Національній академії наук України;
- Національному центру «Мала академія наук України»;
- Київському зоологічному парку загальнодержавного значення;
- Київському планетарію;
- Національній філармонії України;
- Міжнародній лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Дім роботів» («ROBO.HOUSE»);
- Артхаус-кінотеатру «Кінопанорама»;
- Міжнародному бізнес-акселератору «Business Sharks»;
- Українському філіалу компанії P.A.T.Profi.
Висловлюємо вдячність усім присутнім на урочистій підсумковій сесії Київської МАН 2017-2018! Бажаємо вам досягти нових вершин на теренах науки наступного навчального року!