Київська МАН на урочистій церемонії відкриття організації

Київська МАН на урочистій церемонії відкриття організації 16 листопада в Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулася урочиста церемонія відкриття організації «Китайська діаспора в Україні». На церемонії були присутні понад 300 представників китайської діаспори, а також гості і друзі Китаю з різних регіонів України. На запрошення голови «Китайської діаспори в Україні» пана Лі Сян в заході брав участь і представник Київської МАН, її віце-президент та керівник секції екології Володимир Іванович Назаренко. Перед присутніми виступили посол КНР в Україні Ду Вей, екс-президент України Віктор Ющенко, голова діаспори Лі Сян та інші політичні і громадські діячі. У своїх виступах промовці зазначали, що об'єднання створене для поглиблення співпраці між Україною та Китаєм. Основними галузями для співробітництва мають стати: охорона здоров'я, культура і мистецтво, освіта і наука, міжнародна торгівля й інформаційні технології. Користуючись нагодою, В.І. Назаренко поспілкувався з директором Українсько-Китайського центру пані Гуань Сень Мей, фінансовим директором «Китайської діаспори в Україні» паном Цзінь Фен, віце-президентом Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності доктором В.П. Омельченко та ін. Обговорювалися питання щодо налагодження та розвитку співпраці в науково-освітянській сфері в інтересах учнівської молоді.


А 20 грудня відбулося новорічне святкування, присвячене знайомству українців із традиціями китайської культури. Організаторами заходу, який проходив у Конгресно-виставковому центрі ТПП України Chamber Plaza, були Китайська Торгова Асоціація спільно з китайською діаспорою в Україні та Українсько-Китайським Центром. У заході взяли участь посадові особи України та Китаю, а також китайських підприємств, що працюють в Україні. На святкування знову була запрошена група членів секції екології відділення екології та аграрних наук Київської МАН на чолі з її керівником В.І. Назаренком.Головна мета даного заходу полягала у сприянні розвитку комунікаційних зв'язків між представниками двох світових культур, обміну і збагаченню знаннями і традиціями, фольклором, в тому числі з використанням народної дипломатії задля зміцнення українсько-китайських відносин.Виступаючи від Київської МАН на офіційній частині, В.І. Назаренко зазначив, що заклад об’єднав близько 4,5 тис. старшокласників, які в позаурочний час займаються поглибленим вивченням певних дисциплін, виконують експериментальні роботи і захищають їх на районних, міських, республіканських та міжнародних конкурсах. Найбільш змістовні роботи виконуються на базі академічних інститутів і університетів і, як правило, учні посідають з ними призові місця. Під патронатом Національної академії наук, на запрошення китайських колег вже 10 років поспіль бере участь в Пекінському конкурсі юнацької науково-технічної творчості наша учнівсько-студентська делегація (до 5 осіб). Головним організатором конкурсу, на який постійно приїздять юнацькі делегації з 20-ти країн Європи, Америки, Азії, Австралії та Африки, є Пекінська науково-технологічна асоціація. Конкурси добре організовані, проходять на високому рівні і дають можливість учням та їхнім керівникам обмінюватися досвідом виконання науково-освітніх проектів, науковою  інформацією, культурними традиціями і т.д. Члени української делегації неодноразово ставали призерами пекінського конкурсу. Іноді делегації різних країн беруть участь у концертній програмі зі своїми національними номерами. Виступи членів української делегації завжди користуються великим успіхом.

На закінчення виступу прозвучала подяка співробітникам Українсько-Китайського центру і особисто пані Гуань Сень Мей, які активно співпрацюють з Київської МАН і надають допомогу в організації та підготовці української делегації до участі у такому чудовому змаганні, яким є Пекінський конкурс юнацької науково-технічної творчості. Промова Володимира Івановича супроводжувалася показом цікавих слайдів  про  пекінський конкурс, спілкування директора Пекінського інституту геноміки проф. Хой Мін Янга та директора Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України академіка С.В. Комісаренка із членами Київської МАН, зустріч делегації Пекінської науково-технологічної асоціації в Бориспільському аеропорту київськими школярами та ін.Після офіційної частини відбувся концерт українських і китайських артистів та демонстрація відео про Китай та китайську культуру. Члени Київської МАН сфотографувалися на згадку з директором Українсько-Китайського центру пані Гуань Сень Мей та його менеджером Аліною Карасьовою.Версія для друку Опубликовано: 30 Грудня 2016
Поділитись: