Круглий столу «Від теорії до практики: Бізнес, наука, освіта. Національний та міжнародний досвід»

Круглий столу «Від теорії до практики: Бізнес, наука, освіта. Національний та міжнародний досвід» 26 листопада 2013 року в приміщені Українського союзу промисловців і підприємців відбулося засідання круглого столу «Від теорії до практики: Бізнес, наука, освіта. Національний та міжнародний досвід». Круглий стіл – перша практична зустріч учнівської та студентської молоді – дійсних членів Малої академії наук України та її випускників з представниками Українського союзу промисловців і підприємців.


Організаторами  заходу виступили  Український союз промисловців та  підприємців, Національний Центр «Мала академія наук України»,  Інститут обдарованої дитини НАПН України, Київський позашкільний навчальний заклад «Київська Мала академія наук учнівської молоді»Зібрання відкрив президент Українського союзу промисловців та  підприємців, народний депутат України Анатолій Кінах, який відзначив актуальність та важливість діалогу між наукою та бізнесом.

«В Україні відсутній міцний та ефективний зв’язок освітньої системи з виробництвом, підприємництвом. Величезна кількість наукових, інноваційних розробок, включаючи ті, які сьогодні демонструються молоддю, залишаються незатребуваними. І  це втрата велика перш за все для держави», – зауважив  президент УСПП.За його словами на сьогоднішній день державінеобхідноналагодити продуктивний зв'язок між наукою та бізнесом, успішно створивши корисну синергію цих галузей.«У нас в Україні дуже талановита молодь. Це наше інтелектуальне надбання і ми не повинні допустити відтоку перспективних кадрів за кордон, необхідно, щоб вони працювали над підвищенням конкурентоспроможності нашої держави, зміцнюючи наш величезний науково-технічний потенціал. Це завдання має стати невід’ємною складовою стратегії розвитку нашої держави»,– сказав А. Кінах

Співпраця з представниками бізнесу не тільки допоможе реалізувати на практиці надбання власного інтелектуального потенціалу молодим та талановитим  науковцям, а й принесе неабияку користь нашій державі.У ході круглого столу підприємцям були  презентовані дослідницькі проекти за  різноманітними  напрямками: технічні науки, комп’ютерні науки, медицина, екологія, економіка, біологія, хімія тощо.  В рамках заходу діяла виставка-презентація інноваційних проектів учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Вихованці  відділення технічних наук, фізики та астрономії, хімії та біології, комп’ютерних наук,  екології та аграрних наук Київської МАН  ознайомили  присутніх зі своїми ідеями та розробками,  демонстрували діючі макети виробів.

На завершення Президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук Станіслав Довгий урочисто нагородив учнівську молодь подяками  за участь у виставці-презентації інноваційних проектів переможців конкурсів учнівських дослідницьких робіт Малої академії наук.

Станіслав Олексійович зазначив, що в Україні дуже багато талановитої молоді, яку треба залучати до наукової роботи, підтримувати та спонукати до нових відкриттів. Результатом  зустрічі має стати державна модель налагодження тісної співпраці між теорією та практикою.

 Версія для друку Опубликовано: 28 Листопада 2013
Поділитись: