Круглий стіл «Українська національна модель у європейському контексті»

Круглий стіл «Українська національна модель у європейському контексті» 22 березня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Українська національна модель у європейському контексті». Для обговорення були запропоновані такі питання: Політика Європейського Союзу і можливості України. Українська культура на початку ХХІ ст.: проблеми та потреби. Культурна політика в Україні: цілі та завдання. Участь у заході взяли провідні науковці, студенти та аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, старшокласники – члени секцій відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді».


Засідання відкрив завідувач кафедри правосуддя Київського національного університету  імені Тараса Шевченка, професор, доктор юридичних наук Микола Анатолійович Погорецький. Він привітав учасників круглого столу, наголосивши на актуальності проблематики, запропонованої до розгляду. На його думку, ми прагнемо зрозуміти місце України в Європі і хочемо більш тісного спілкування, оскільки тривалий період Україна контактувала з Європою опосередковано. Кілька сотень років цей зв’язок відбувався через посередників. Тому нині важливим є окреслення майбутніх орієнтирів в означеному контексті. Микола Погорецький вказав на два ключових завдання круглого столу. Перше – це спроба аналізу культурної політики Європейського Союзу, а друге – осмислення місії української культури на початку ХХІ ст.



Доповідь на тему «Культурна політика України: національна модель у європейському контексті» представив доцент кафедри правосуддя Київського національного університету  імені Тараса Шевченка,кандидат юридичних наук Петро Дмитрович Біленчук.



Члени секцій правознавства, філософії та соціології відділення філософії та суспільствознавства КМАНУМ теж взяли участь у дискусії. Олена Чорногуз, випускниця секції філософії, у своєму виступі наголосила, що сьогодні українське суспільство є розрізненим у культурному плані. Ми не досягаємо синергетичної єдності, що дозволило б піднятися до світового рівня у своїй культурі.



Ольга Молчанова, член секції правознавства, запропонувала з`ясувати для себе, що нам найбільше підходить, та зробити це основою державних рішень. Можливо,  ті люди, які знаходяться при владі, певний час не виявляли інтересу до культурних питань через те, що фокусувалися на іншій проблематиці.



Андрій Матат, випускник секції правознавства,  закцентував увагу на тому, що національний продукт має бути відповідно оформлений та представлений, в нього мають бути ознаки того, що він вироблений в Україні. Він констатував, що, на жаль, ми поки що не готові гідно представити свою державу на цьому рівні.



Підводячи підсумок засідання, професор М.А. Погорецький відзначив надзвичайну важливість питань культурної політики. Це дуже делікатна сфера, яка починається з таких важливих речей, як самоповага, повага до інших, відродження почуття власної гідності.



Версія для друку Опубликовано: 26 Березня 2013
Поділитись: