Круглий стіл "Особистість в інформаційному суспільстві: світоглядні виклики та загрози"

яким чином вона може
бути надана суспільству…
Гарольд Лассуелл
До Всесвітнього дня розвитку інформації (World Development Information Day) 27 жовтня у відділенні філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук відбулося засідання круглого столу «Особистість в інформаційному суспільстві: світоглядні виклики та загрози».
Захід проводився за ініціативи відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді в рамках проекту «ТеоПракт» – спільної діяльності Київської Малої академії наук і команди проекту «Майбутні професіонали», на базі та за дружньої підтримки нашого партнера – спеціалізованої школи № 43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль» м. Києва.
Уході роботи круглого столу були порушеніактуальні та важливі питання:
1. «Історія створення мас-медіа. Завдання та виклики сьогодення». Доповідач – Ковальчук Настя, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 43 «Грааль» з поглибленим вивченням предметів суспільно-гумунітарного циклу Солом`янського районум. Києва.
2. «Формування та становлення людини як особистості під впливом інформаційного простору».Доповідач – Сорокопуд Вікторія, студентка ІІ курсу Коледжу економіки права та інформаційних технологій Університету економіки та права «КРОК».
3. «Людина у пошуках себе в соціальних мережах». Доповідач – Казидуб Павло, учень 9 класу гімназії біотехнологій № 177 Солом’янського району м. Києва.
4. «Релігійна толерантність». Доповідач – Шимко Оксана, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 276 Деснянського району м. Києва.
5. «Інформація та її вплив на свідомість людини». Доповідач – Губар Юлія, учениця 11 класу СЗШ № 128 Дніпровського району м. Києва.
6. «Плагіат: за і проти».Доповідач – Карнарук Олена, учениця 11 класу Економіко-правового ліцею Деснянського району м. Києва.
7. «Журналістика як складова інформаційного простору у суспільстві». Доповідач – Серпун Дар’я, учениця 8 класу Київської гімназії № 287 Святошинського району м. Києва.
Конференц-хол, де відбувалося засідання, перетворився на майданчик для дискусій. Жваво, дотепно, іноді навіть емоційно проходило обговорення почутого, лунали запитання до кожного із доповідачів. І це ще раз доводить, що проблематика, яка порушувалася, є актуальною.
На засідання завітали: журналістка програми «Абзац» («Новий канал») Марія Сєбова зі своїм оператором. Вона розповіла із власного досвіду, як обирається тема, готується програма, знімаються сюжети – створюється інформаційний продукт. А ще – в яких куточках світу вдалось побувати, і що журналістові іноді доводиться витримувати, аби сюжет і програма були цікавими для глядачів.
Інформаційний простір, в якому ми живемо, вирішує одні завдання і ставить перед суспільством інші. Проблема інформаційних перенавантажень, неможливість засвоїти і переробити колосальні обсяги інформації та встежити за всіма нововведеннями – це лише невеличкий перелік із викликів, з якими ми стикаємося повсякчас.
Отже, підсумовуючи, варто сказати, що сьогодні інтенсивно зростає роль та значення інформації як цивілізаційного ресурсу. Але і загрози, безумовно, існують, і їх варто знати та усвідомлювати.