Круглий стіл "Особистість в інформаційному суспільстві: світоглядні виклики та загрози"

Круглий стіл "Особистість в інформаційному суспільстві: світоглядні виклики та загрози" Особливу категорію важливої інформації складає знання того,


яким чином вона може



бути надана суспільству…



Гарольд  Лассуелл 



 



До Всесвітнього дня розвитку інформації (World Development Information Day) 27 жовтня у відділенні філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук відбулося засідання круглого столу «Особистість в інформаційному суспільстві: світоглядні виклики та загрози».





Захід проводився за ініціативи відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді в рамках проекту «ТеоПракт» – спільної діяльності Київської Малої академії наук  і команди проекту «Майбутні професіонали», на базі та за дружньої підтримки нашого партнера – спеціалізованої школи № 43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль» м. Києва.





Уході роботи круглого столу були порушеніактуальні та важливі питання:



1. «Історія створення мас-медіа. Завдання та виклики сьогодення». Доповідач – Ковальчук  Настя, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 43 «Грааль» з поглибленим вивченням предметів суспільно-гумунітарного циклу Солом`янського районум. Києва.



2. «Формування та становлення людини як особистості під впливом інформаційного простору».Доповідач – Сорокопуд Вікторія, студентка ІІ курсу Коледжу економіки права та інформаційних технологій  Університету економіки та права «КРОК».



3.  «Людина у пошуках себе в соціальних мережах». Доповідач – Казидуб Павло, учень 9 класу гімназії біотехнологій № 177 Солом’янського району м. Києва.



4. «Релігійна толерантність». Доповідач – Шимко Оксана, учениця 10 класу спеціалізованої школи № 276 Деснянського району м. Києва.



5. «Інформація та її вплив на свідомість людини». Доповідач – Губар Юлія, учениця 11 класу СЗШ № 128 Дніпровського району м. Києва.



6. «Плагіат: за і проти».Доповідач – Карнарук Олена, учениця 11 класу Економіко-правового ліцею Деснянського району м. Києва.



7. «Журналістика як складова інформаційного простору у суспільстві». Доповідач – Серпун Дар’я, учениця 8 класу Київської гімназії № 287 Святошинського району м. Києва.



Конференц-хол, де відбувалося засідання, перетворився на майданчик для дискусій. Жваво, дотепно, іноді навіть емоційно проходило обговорення почутого, лунали запитання до кожного із доповідачів. І це ще раз доводить, що проблематика, яка порушувалася, є актуальною.





На засідання завітали: журналістка програми «Абзац» («Новий канал») Марія Сєбова зі своїм оператором. Вона розповіла із власного досвіду,  як обирається тема, готується програма, знімаються сюжети – створюється інформаційний продукт. А ще – в яких куточках світу вдалось побувати, і що журналістові іноді доводиться витримувати, аби сюжет і програма були цікавими для глядачів.



Інформаційний простір, в якому ми живемо,  вирішує одні завдання і ставить перед суспільством інші. Проблема інформаційних перенавантажень, неможливість засвоїти і переробити колосальні обсяги інформації та встежити за всіма нововведеннями – це лише невеличкий перелік із викликів, з якими ми стикаємося повсякчас.





Отже, підсумовуючи, варто сказати, що сьогодні інтенсивно зростає роль та значення інформації як цивілізаційного ресурсу. Але і загрози, безумовно, існують, і їх варто знати та усвідомлювати.



Версія для друку Опубликовано: 31 Жовтня 2016
Поділитись: